spravy.sk spravy.sk

Ecclestone je ochotný pomôcť vyriešiť súčasné problémy s promotérmi
zdroj: TASR/AP

Ecclestone je ochotný pomôcť vyriešiť súčasné problémy s promotérmi

V úvode týždňa sme vás informovali o tlačovom stanovisku Asociácie promotérov F1 (FOPA), ktorá združuje šestnásť organizátorov veľkých cien. Od ich slov, v ktorých bola vyjadrená nespokojnosť s Liberty Media, sa neskôr dištancovalo Mexiko, ale aj tak je to pomerne značná sila.

Anglický Sportsmail priniesol hneď v utorok vyjadrenia šéfa Silverstonu Stuarta Pringla a disponuje aj ďalšími zákulisnými informáciami. Promotéri najskôr rokovali s lídrom "efjednotky" Chasom Careym a hneď mu prezentovali svoju nespokojnosť.

Američan to vraj vzal dosť citlivo a emotívne. Jednotlivé strany žiadal, aby so svojimi obavami nešli na verejnosť a uistil ich v tom, že bude pracovať na náprave. Iný z promotérov povedal, že Carey vyzeral byť dokonca "zranený".

Promotérom sa nepáči skutočnosť, že Formula 1 prestáva byť vysielaná vo voľne dostupnej televízii a nespokojní boli aj s prístupom Liberty Media. Ich požiadavky vraj nie sú zohľadňované.

Všeobecne sa hovorí o tom, že Bernie Ecclestone to robil lepšie. "Keď ľudia hovoria, že by som do toho opäť mal byť zapojený, tak je to na nich," povedal Ecclestone pre Sportsmail. "Som zamestnanec tejto spoločnosti a spravím to, čo mi povedia. Ak chcú, aby som pomohol, som pripravený. Nechcem ležať na svojej smrteľnej posteli a pozorovať, ako ide šport dolu vodou."

Ďalšie Ecclestonove slová prinieslo francúzske L'Equipe: "Strata určitých pretekov ma znepokojuje, ale nejde tu len o Veľkú Britániu. Nebol by som totiž prekvapený, ak by Silverstone v najbližších dňoch oznámilo predĺženie zmluvy o tri roky. Síce nič neviem, ale neprekvapilo by ma to."

"Odkedy som viedol F1, tak sa svet zmenil. Keď mali promotéri čo i len najmenší problém - aj finančný - tak som im pomohol. Môj telefón im bol k dispozícii 24 hodín denne. Mám však pocit, že dnes im už nikto nedvíha. Za mojich čias sme mali v kancelárii 30 ľudí, teraz ich je 200. Problém je aj s rastom futbalu. Nikto tomu nezabráni. Ešte aj ja som ho začal mať rád. Aj 30 sekúnd pred koncom zápasu sa môže stať všetko. V F1 to tak nie je..." dodal Bernie Ecclestone.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac