spravy.sk spravy.sk

Flörschová hlási, že je už celkom v poriadku
zdroj: Sophia Floersch/Twitter

Flörschová hlási, že je už celkom v poriadku

Sophia Flörschová v závere minulého roku ťažko havarovala na VC Makaa. Isto si spomínate na slávne preteky F3 i na to, ako mladá Nemka nekontrolovane a v obrovskej rýchlosti vletela do bariér.

Po prvých zhliadnutiach neuveriteľných záberov sa zdalo byť nemožné, že by to mohla prežiť. Ona to však zvládla a po niečo vyše dvoch mesiacoch hlási, že je v poriadku.

"Teraz už môžem opäť všetko zaťažovať a normálne trénovať," povedala Flörschová pre Auto Bild Motorsport. "Som zdravá a opäť môžem šoférovať. Aj jazdiť s pretekárskym autom."

Osemnásťročné dievča okrem toho potvrdilo, že nemá žiadne obmedzenia: "Teda okrem toho, že v chrbtovej časti mám kúsok svojej bedrovej kosti. V oblasti chrbtice mám celkovo päť skrutiek a titánovú platňu. Toto ma však nebude nijako obmedzovať. Mala som teda šťastie v nešťastí."

Jej zdravotný stav sa zlepšil veľmi rýchlo a dokonca už začala trénovať aj krk. "Už som takmer na svojej starej úrovni," prezradila. "Len ten krk potrebuje ešte trochu tréningu. Avšak jedno platí: tak rýchlo, ako o svaly prídete, ich dokážete aj opäť dobudovať."

Sophiu Flörschovú by sme v tomto roku mali vidieť v sérii Formula European Masters. Pôjde o preteky s autami F3, ktoré sa budú konať v rámci série DTM.

"Táto séria z môjho pohľadu dáva zmysel. Viac si zajazdím, poznám toto auto a navyše poznám aj jednotlivé trate," reagovala Flörschová, ktorá ostane v tíme Van Amersfoort Racing. "V minulom roku som sa toho naučila veľmi veľa. Začínala som so stratou 1,2 sekundy, ale na konci som na špičku strácala už len dve desatinky. Práve na toto chcem nadviazať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sophia Flörschová

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac