spravy.sk spravy.sk

Monza je ďaleko od novej zmluvy, organizátori chcú platiť omnoho menej
zdroj: Pirelli Motorsport

Monza je ďaleko od novej zmluvy, organizátori chcú platiť omnoho menej

Už dlhšie vieme o tom, že organizátori Veľkej ceny Talianska nie sú spokojní s tým, koľko musia ročne platiť za organizáciu pretekov. Sú stratoví a vedenie Formuly 1 žiadajú o výhodnejšiu zmluvu.

Napriek tomu, že ľudia z Liberty Media zjavne boli ochotní dohodnúť sa, to zatiaľ ružovo nevyzerá. "Predĺženie zmluvy je ešte poriadne vzdialené," povedal prezident talianskeho automobilového klubu ACI Angelo Sticchi Damiani, ktorého slová s odvolaním sa na Corriere della Serra cituje stránka Motorsport-Total.com.

Talian bol prekvapujúco otvorený a prezradil: "V roku 2019 zaplatíme 24 miliónov dolárov (v prepočte 20,9 miliónov eur, pozn. red.), čo je veľmi veľa. Chceme pokračovať, ale len vtedy, ak budú hospodárske podmienky vyhovujúce. Nemôžeme totiž riskovať rozpočet ACI."

Liberty Media ponúkla Monze na obdobie pre roky 2020 až 2024 novú zmluvu, podľa ktorej by organizátori museli zaplatiť 122,5 miliónov dolárov, čo je v prepočte približne 106,7 miliónov eur. Ročný poplatok by teda ešte mierne stúpol.

Nuž a hlavný problém je v tom, že Monza je ochotná platiť maximálne pätnásť miliónov dolárov ročne, čo je niečo cez trinásť miliónov eur. "Napriek rekordným návštevám a novým iniciatívam bolo stratové aj posledné vydanie podujatia," skonštatoval Sticchi Damiani, ktorý nutne potrebuje aj podporu regionálnych vlád. Tým sa preteky predsa len oplatia, pretože do krajiny pritiahnu turistov.

"Monza si chce Formulu 1 udržať, ale aj pre Formulu 1 ako takú je Monza dôležitá," upozornil Angelo Sticchi Damiani. "Veríme, že v záujme nás všetkých sa dokážeme dopracovať k riešeniu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Monza

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac