spravy.sk spravy.sk

O Extreme E má vraj záujem deväť značiek
zdroj: Twitter/ExtremeELive

O Extreme E má vraj záujem deväť značiek

Nová pretekárska séria Extreme E sa už chystá na svoju prvú sezónu. Čoskoro zverejní pravidlá pre úvodný ročník, ktoré predloží aj potenciálnym záujemcom zo strany automobiliek. Podľa Alejandra Agaga, spoluzakladateľa Extreme E, na tieto pravidlá čaká deväť "veľmi serióznych" výrobcov.

O Extreme E sa svet dozvedel vo štvrtok v Londýne na 7000-tonovej lodi RMS St. Helena, ktorá bude slúžiť ako plávajúci padok a domov elektrických SUV. Po samotnom predstavení určenom pre verejnosť sa uskutočnili ešte dve ďalšie, no len pre uzavretú spoločnosť. Stretli sa na nich zástupcovia niektorých významných hráčov vo svetovom automobilovom biznise. Vrátanie predstaviteľov tímov Formuly E.

"Všetci deviati výrobcovia to berú veľmi seriózne a sú veľmi veľkí," nechal sa počuť Alejandro Agag, ktorého reakciu priniesol motorsport.com. "Mohol by som ich nazvať deväť tradičných podozrivých. Neviem však, koľko z nich to s príchodom myslí skutočne vážne."

View this post on Instagram

Adventure awaits... 31.01.19 - 12:00GMT #ExtremeE

A post shared by Extreme E (@extremeelive) on

"S niektorými z nich sme už veľmi predbežne rokovali, bolo to naozaj zaujímavé. No donedávna sme celý koncept len ladili. Čoskoro dokončíme športové a technické pravidlá. Keď ich budeme mať, výrobcovia sa budú musieť rozhodnúť."

"Myslím si tiež, že keď toto zbadajú, zohrá to svoju úlohu," ukazuje Agag na loď, ktorá ešte nedávno dopravovala poštu na juhu Atlantiku, "pretože to musíte vidieť, aby ste tomu uverili. Musíte ju zbadať, aby ste sa utvrdili v tom, že sa to skutočne deje. Inak sa sami seba pýtate, kedy sa to stane?"

Pritiahnutie svetových značiek by novej sérii pomohlo, no Agag nepovažuje ich príchod za kľúčový. V januári 2021 sa vraj dočkáme prvých pretekov bez ohľadu na to, či sa nejaké automobilky objavia alebo nie.

"Šampionát odštartujem aj bez výrobcov, ak to bude treba. Použijeme len súkromné tímy," avizuje súčasný šéf Formuly E. "Nie je to ničím podmienené. Tento šampionát sa uskutoční. Ak tu budú výrobcovia, skvelé. Ak nie, dúfam, že prídu neskôr."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac