spravy.sk spravy.sk

Tom Coronel: Vettel je zlomený
zdroj: TASR/AP

Tom Coronel: Vettel je zlomený

Pretekár série WTCC Tom Coronel si myslí, že Sebastian Vettel nevstúpi do sezóny 2019 pripravený ideálne kvôli tomu, čo sa mu stalo minulý rok, keď majstrovský titul spolu s tímom prenechali Lewisovi Hamiltonovi a Mercedesu.

"Vettel je kvôli tomu minulému roku zlomený," povedal Tom Coronel pre holandský portál formule1.nl. Domnieva sa, že Vettelovo vlaňajšie zlyhanie pomôže naštartovať jeho nového kolegu Leclerca tým, že Nemec si už nebude toľko veriť. "On to už nenapraví. Ferrari by malo dovoliť jazdcom bojovať, pretože mladíci nevedia tak dobre počúvať."

Dlhoročný manažér Ferrari Massimo Rivola sa na interný súboj vo Ferrari pozerá podobne. Tiež si myslí, že Leclerc môže Vettelovi poriadne zavariť, no na druhej strane Monačana upozorňuje, že sa všetko môže obrátiť aj proti nemu.

"Je to silný chlapec, ale to, ako skoro prišiel, môže byť dvojsečnou zbraňou. Nemôžete vždy na prvýkrát vyhrať," podčiarkol Rivola. "On je na to zvyknutý, takže musíme vyčkať a zistiť, ako bude reagovať, keď sa mu to nepodarí."

Dvoch kohútov na jednom smetisku sme mali aj v roku 2007. Ku dvojnásobnému majstrovi sveta prišiel nováčik Lewis Hamilton, ktorý svojho kolegu napokon aj porazil. V McLarene ani zďaleka nevládla priateľská atmosféra.

"Myslím si, že je to podobný prípad, ale podľa mňa by to Ferrari zvládlo lepšie ako vtedy McLaren," dodal Rivola.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac