spravy.sk spravy.sk

Wehrlein chce Vettelovi pomôcť k titulu
zdroj: Mahindra Racing

Wehrlein chce Vettelovi pomôcť k titulu

Vo Ferrari bude v roku 2019 pôsobiť až štvorica simulátorových jazdcov. Tým hlavným však môže byť len jeden: Pascal Wehrlein. Nemec má v pláne pomôcť svojmu krajanovi Sebastianovi Vettelovi v súboji s jeho bývalým zamestnávateľom Mercedesom.

Pascala Wehrleina mimoriadne teší, že odteraz si bude obliekať červenú. "Som na to veľmi pyšný. Pracovať pre Ferrari je pre mňa cťou," vyspovedal ho Autobild Motorsport. "Už som v Maranelle bol, takú atmosféru som ešte nezažil. Ferrari je proste niečo výnimočné. Vydám zo seba maximum, aby Sebastian Vettel a celý tím Ferrari vyhrali titul majstra sveta. Veľmi si to zaslúžia."

Ešte pred pár mesiacmi sa v simulátore Ferrari objavovali Antonio Giovinazzi a Daniil Kvjat. Nebolo žiadnou výnimkou, že v piatok boli v továrni dlho do noci a ladili autá pre Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena. Dvojica vývojových jazdcov sa tak výrazne podpísala pod výsledky v rámci tých víkendov, v ktorých Ferrari v piatok strácalo. Aj sám Vettel viackrát vyzdvihol ich vynikajúcu prácu.

O dôležitosti simulátora nepochybuje ani šéf Ferrari. "Je extrémne dôležitý. Vieme to prirovnať k testovacím dňom minulosti. Tie sú dnes ale značne oklieštené," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac