spravy.sk spravy.sk

Fiat vraj za zmenu označenia Sauberu zaplatil šesť miliónov eur
zdroj: Alfa Romeo Sauber F1 Team

Fiat vraj za zmenu označenia Sauberu zaplatil šesť miliónov eur

Tím Sauber po dlhých rokoch zmizne z mapy Formuly 1. Stajňa pôsobila v športe neprestajne od roku 1993 a aj keď v rokoch 2006 až 2010 patrila BMW, označenie Sauber tu vždy ostalo. Teraz sa to však zmení, pretože v roku 2019 bude oficiálny názov tohto zoskupenia Alfa Romeo Racing.

Bude to ten istý Sauber sídliaci v Hinwile, avšak už pod novým názvom. Materská spoločnosť Alfy Romeo Fiat chce svoju značku čoraz výraznejšie podporovať, čo bolo už aj želaním nebohého Sergia Marchionneho.

"Fiat za to tímu, ktorý naďalej patrí spoločnosti Islero Investments, zaplatil šesť miliónov eur," napísal Auto Bild Motorsport o zmene názvu. "Ide o skupinu, za ktorou sa skrýva švédsky miliardár Finn Rausing." Toho meno mimochodom treba hľadať aj za spoločnosťou Tetra Pak.

Auto Bild Motorsport okrem toho prišiel aj na to, že šéf Fiatu John Elkann si obstaral opciu na kúpu celého tímu. Ak chce, môže ju spolu s Alfou využiť do leta.

Podľa spomínaného zdroja by zo všetkého malo profitovať aj Ferrari. Červení takto jednak nadobudnú viac politickej sily, ale okrem toho pracuje v Hinwile viacero technikov pochádzajúcich z Maranella. Nuž a dá sa predpokladať, že mnoho získaných vývojových informácií takto potečie do Scuderie. Nezabúdajme, že v Sauberi majú supermoderný veterný tunel.

Veľmi zaujímavá informácia hovorí o tom, že hlavného technika Sauberu Simoneho Restu naďalej platí Ferrari. Nuž a ten výborne vychádza s novým šéfom Ferrari Mattiom Binottom.

V Sauberi budú okrem toho súťažiť Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi, ktorých prepojenie na červenú stajňu asi netreba príliš rozoberať. Keď k tomu prirátame viac finančných zdrojov, ktoré chce Ferrari v tomto roku preinvestovať, môže to byť znamením hrozivej sily.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac