spravy.sk spravy.sk

Horner je zvedavý na nový vývoj vo Ferrari: Seb mal Kimiho ľahko pod kontrolou
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner je zvedavý na nový vývoj vo Ferrari: Seb mal Kimiho ľahko pod kontrolou

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner absolvoval v utorok v Londýne stretnutie s novinármi. Venoval sa mnohým rôznym témam a zaoberal sa aj jazdeckou otázkou. Novým kolegom Maxa Verstappena bude Pierre Gasly.

"Je veľmi rýchly, ale Max má viac skúseností a tím bude práve od neho čakať, aby bol lídrom vývoja," skonštatoval Horner, ktorý následne zareagoval aj na to, že tento jeho pretekár musel nútene navštíviť preteky Formuly E: "Bolo zaujímavé porozprávať sa s ním o tom. Nepoviem, že by bol Formulou E práve nadšený, ale bol s komisármi a uznal, že musia robiť náročné rozhodnutia."

Z hľadiska konkurencieschopnosti Red Bullu bude dôležité hlavne to, aký výkon podá Honda. V minulom roku tím nestačil na Mercedes ani Ferrari, ale na druhej strane bol ďaleko pred zvyškom sveta. "Našim cieľom je progres. Ide nám aj o to, aby sme na jednotlivých okruhoch boli konzistentnejší a dúfajme, že budeme mať k dispozícii aj viac koní ako pred rokom. Len toto nám pomôže stiahnuť stratu."

"Dosahujú dobrý progres, ale pôjde o to, čo spravia ostatní," pokračoval Angličan, ktorého trápi hlavne to, ako sezónu zvládnuť s troma motormi. "Bude to obrovská výzva, ale ak nám to pomôže ku konzistentnému progresu, tak radšej tu a tam akceptujeme nejaký trest. Veríme tomu, že výkonnostne budeme o krok ďalej, ako sme boli v posledných rokoch."

Hornera zaujíma aj situácia v konkurenčných tímoch a je zvedavý na spoluprácu novej jazdeckej dvojice Ferrari. K Sebastianovi Vettelovi bol dosadený Charles Leclerc. "Charles je ozaj vzrušujúci talent a Sebastian má už 31. Prichádza k nemu mladík, ktorý na neho začne vyvíjať tlak. Seb mal Kimiho v podstate ľahko pod kontrolou, ale teraz možno bude musieť tvrdšie pracovať. Môže vďaka tomu nájsť novú úroveň, takže z jeho pohľadu to môže byť dobré."

Ďalšia zmena, ktorá sa vo Ferrari udiala, sa týka postu šéfa tímu. Maurizio Arrivabene skončil a nahradil ho Mattia Binotto. Ten bol doposiaľ technickým lídrom a tieto funkcie zatiaľ nikto neprevzal. "Mattiu čaká veľká rola, pretože nemôžete robiť obe veci naraz - buď ste šéfom tímu alebo ste technickým riaditeľom. Momentálne možno pobehuje medzi dvoma kanceláriami."

Horner okrem toho povedal pár slov aj o Mercedese. Sám je veľmi zvedavý na to, ako by strieborní reagovali v prípade, ak by už pravidelne nevíťazili. "Bolo by veľmi zaujímavé sledovať, ako by sa vyrovnali s tlakom, ktorý by priniesla skutočnosť, že pravidelne nevyhrávajú," dodal Christian Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac