spravy.sk spravy.sk

Rich Energy má veľké plány: Red Bull budeme porážať
zdroj: Facebook/Haas

Rich Energy má veľké plány: Red Bull budeme porážať

Rich Energy, nový sponzor Haasu, čaká od čerstvého zväzku veľa. Podľa šéfa spoločnosti vyrábajúcej energetické nápoje Williama Storeyho sa tento rok má Red Bull pripraviť na to, že sa strata medzi stredom poľa a prvými troma tímami aspoň v niektorých pretekoch zmenší. Až natoľko, že Red Bull viackrát skončí až za autami Haasu.

Storey sa v minulom roku usiloval o kúpu Force Indie. S podporou silných investorov, vrátane spolumajiteľa britského futbalového klubu West Ham United Davida Sullivana, sa však musel skloniť pred konzorciom Lawrenca Strolla.

Neskôr sa hovorilo o tom, že sa spojí s Williamsom, no v poslednej chvíli z dohody vycúval a zamieril do Haasu. Momentálne sú v Rich Energy spokojní: "Sme sebavedomí. Tento rok Red Bull porazíme vo viacerých pretekoch," vyhlásil William Storey, ktorého cituje The Sun. "To možno vyzerá ako čistý marketing, ale niekedy sa veci vyvinú lepšie pre vás a s lepším načasovaním. A napokon budeme mať aj krajšie auto. Ak ich porazíme na trati — myslím si, že tu máme dosť veľké šance —, tak to bude pre nás veľký úspech."

O serióznosti spoločnosti a dôveryhodnosti finančných zdrojov Rich Energy množstvo ľudí pochybuje, keďže jej produkty nie sú príliš známe. V porovnaní s Red Bullom či inými značkami pohybujúcimi sa v tomto biznise sú prakticky neviditeľní.

"Ja som človek, ktorý jedná s podnikateľmi. Kapitál sme vyzbierali od troch či štyroch veľmi veľkých podnikateľov. Sú to nezávislí, bohatí biznismeni, ktorí do tohto vložili peniaze. David Sullivan je jedným zo spolumajiteľov. Je niekým, komu sa nedostáva zaslúženého uznania, keď si uvedomíte, že začal úplne od nuly," vysvetľuje Storey.

Následne pokračoval vysvetľovaním pôvodu značky Rich Energy: "Objavila sa príležitosť. Stretol som jedného špecialistu na výrobu nápojov. On vytvoril tento nápoj. Bolo to ako 'aleluja!', nuž som ho od neho kúpil. Kúpil som ten nápoj, recept a všetko, a začal od nuly."

"On je expertom na výrobu nápojov a chce zostať v úzadí. Je to veľmi hanblivý človek. Je vedec, nie biznismen. Nemal žiadne marketingové schopnosti a dovolím si povedať, že ani peniaze. Ale je to skvelý chlapík. S pár ľuďmi z Veľkej Británie sme ten drink zobrali a ešte ho trochu rozvinuli," ozrejmuje.

Spoločná fotografia Haasu, USA 2018, Grosjean, Magnussen
Haas

Storey sa do Formuly 1 snaží dostať už dlhšie. Bol preto poriadne sklamaný, keď to nevyšlo s Force Indiou. Napokon sa rozhodoval medzi Haasom a Williamsom. Čo ho presvedčilo?

"Boli sme v Austine a snažili sa získať čo najlepšiu zmluvu, akú sme len mohli. Uvedomili sme si, že jedna ponuka je lepšia ako zvyšok, nuž som hneď, ako som to vedel, informoval Williams. Nakoniec mi bolo Williamsu ľúto," priznáva Storey. "Mal som však pocit, že žijú len zo zašlej slávy a nevedú svoj biznis veľmi dobrým spôsobom. Podľa mňa je Haas najefektívnejším tímom v poli. Sú to dobrí profesionálni ľudia."

"Je to nový tím a my máme nový biznis. Finančné podmienky boli oveľa lepšie, takže tu získame oveľa viac muziky za ten istý peniaz. A pretože oni sú tiež noví, môžeme mať väčšie slovo v oblasti marketingu. Pre nás to je dobrá platforma," dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac