spravy.sk spravy.sk

Magnussen nečaká, že piloti budú zrazu vyzerať ako Hulk, Grosjean však musí schudnúť
zdroj: Baku City Circuit

Magnussen nečaká, že piloti budú zrazu vyzerať ako Hulk, Grosjean však musí schudnúť

Formula 1 prijala pred sezónou 2019 opatrenie, ktoré pilotov s rôznou výškou postaví na rovnakú štartovaciu čiaru. Tí budú vážení samostatne a každý, komu bude do minimálneho váhového limitu niečo chýbať, musí do auta pridať dodatočné závažia. Jazdci preto môžu nabrať viac svalovej hmoty a tí vysokí zas nemusia hladovať. Dvojica z Haasu však nečaká, že by to niekto začal preháňať.

"Za tie dva mesiace, ktoré máte, nenaberiete desať kíl svalstva — teda, pokiaľ to nerobíte zle," povedal na štvrtkovom predstavení Haasu Kevin Magnussen pre Autosport. "Myslím si, že som nabral nejaké jedno či dve kilá svalov v porovnaní s tým, ako som ukončil minulú sezónu. Nie je to niečo, čo by ste si nejako extra všimli. Nečakám, že niekto príde a bude vyzerať ako Hulk."

Zdá sa, že Magnussenov kolega Romain Grosjean sa však o to pokúsil. "Áno, možno som to trochu prehnal!" rozosmial sa. "Šesť alebo sedem rokov som bol so 180 centimetrami na 69 kilogramoch. S toľkou slobodou som asi nabral trochu viac! Vraciam sa späť na diétu. No bolo to zábavné."

"Je to skvelé. Pokiaľ ide o zdravie a kondíciu, aj oveľa lepšie," myslí si Grosjean, z ktorého bol kedysi takmer kuchár. "Vidíte, že sa zlepšujete a silniete, no stále sa nemôžete stať kulturistom. Nabral som relatívne veľa svalov. Pred prvými pretekmi to budem musieť vypotiť, ale to bude v poriadku. Tieto pravidlá sú dobrým krokom správnym smerom."

Väčší váhový limit privíta Nico Hülkenberg, a keby v tejto sezóne pretekal, tak istotne aj 186 centimetrov vysoký Esteban Ocon. Kevin Magnussen patrí medzi tých nižších pilotov, no očakáva, že sa zmeny pozitívne prejavia aj na jeho výkonoch.

"V to dúfam. Mal som aj také tréningy, ktoré som vlani neabsolvoval. Intenzita bola oveľa vyššia. Cítim sa byť v lepšej kondícii, je to výborný pocit. Teším sa, keď si sadnem do auta a uvidím výsledky tréningu, na ktorom som robil posledných pár mesiacov," dodáva Magnussen. "Nie som z tých vyšších chlapcov, takže som sa nikdy neocitol v situácii ako ostatní, ktorí museli celé mesiace hladovať, pretože tím pripravil novú podlahu, ktorá vážila o trochu viac. V tomto smere mám šťastie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac