spravy.sk spravy.sk

Podľa Philip Morris je reklama na autách Ferrari v poriadku
zdroj: Ferrari

Podľa Philip Morris je reklama na autách Ferrari v poriadku

V piatok ráno sme vás informovali o tom, že kvôli vyšetrovaniu značky Mission Winnow v Austrálii hrozí, že na úvodnej veľkej cene sezóny neuvidíme na autách Scuderie logá novej iniciatívy tabakového gigantu Philip Morris. Dlhoročný sponzor Ferrari však trvá na tom, že žiadne austrálske zákony o reklame neporušuje, ako to tvrdí antitabakový aktivista John Cunningham.

Na Cunninghamov podnet začalo konať Ministerstvo zdravotníctva Austrálie, vlastné vyšetrovanie vedie i Austrálsky úrad pre komunikácie a médiá. Šéf komunikačného oddelenia spoločnosti Philip Morris International Tommaso di Giovanni však na to nevidí dôvod.

"Iniciatíva, symboly a logá Mission Winnow použité na aute Scuderie Ferrari ako i na webstránke sú v súlade so zákonmi, ktoré sa vzťahujú na naše aktivity v Austrálii a Viktórii," vyhlásil pre Autosport Tommaso di Giovanni. "Sme si vedomí polemiky ohľadom Mission Winnow v Austrálii a s organizátormi tunajšej veľkej ceny pracujeme na tom, aby sme porozumeli obavám úradov a dali im odpoveď."

"Mission Winnow nerobí reklamu ani nepropaguje žiadne produkty alebo značky spoločnosti. V skutočnosti bola navrhnutá tak, aby hovorila o našom odhodlaní sa zlepšovať vo všetkom, čo robíme. Mission Winnow je bránou k novej podobe Philip Morris International a našim partnerom, nášmu odhodlaniu a podnetom, ktoré nás vedú k zdokonaľovaniu a vyvíjaniu sa. A prispieva k progresu spoločnosti,"doplnil di Giovanni.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac