spravy.sk spravy.sk

Ocon sa chce kvôli novým váhovým pravidlám "pretransformovať"
zdroj: Force India

Ocon sa chce kvôli novým váhovým pravidlám "pretransformovať"

Zatiaľ nič nepoukazuje na to, že by sme mali v tejto sezóne vidieť v jednom z monopostov aj Estebana Ocona. Francúz je z toho sklamaný, no o to motivovanejší pri prípravách na ročník 2020, v ktorom sa chce predviesť ako vylepšená verzia samého seba.

Na oficiálne potvrdenie mien majiteľov posledných kokpitov sme čakali veľmi dlho, no už oveľa skôr bolo zrejmé, že Ocona čaká ročná pauza od Formuly 1. V rozhovore pre motorsport.com dal jasne najavo, že rok mu bude bohato stačiť.

Hoci Oconovi blúdili hlavou i myšlienky o tom, že asi bude musieť dočasne pretekárske okruhy F1 opustiť, nechcel dopustiť, aby nejako ovplyvnili jeho výkony: "Udržiaval som si stále rovnaký štýl práce. Udržiaval som si úroveň nadšenia. Mimo okruhu či továrne sa moja motivácia masívne zväčšila. Bola mimoriadne vysoká a stále je mimoriadne vysoká. Verím tomu, že to množstvo práce, ktoré každý deň odvádzam, situáciu zmení. Moja horlivosť sa mi vráti a v roku 2020 budem späť."

"Určite sa nechcem vyrovnávať, a ani sa nebudem vyrovnávať s tým, že by som sa v roku 2020 nevrátil," uviedol Esteban Ocon, ktorý by v Mercedese mohol nahradiť Valtteriho Bottasa. "Obrovsky by ma to sklamalo. Verím, že budem späť, ľuďom okolo seba verím. So znalosťami, ktoré som nadobudol minulú sezónu, budem oveľa lepšie pripravený — vo všetkom."

Junior Mercedesu je jednoznačne jedným z najvyšších pilotov v padoku a tomu podriaďoval aj svoju fyzickú prípravu. Nabrať viac svalovej hmoty si nemohol dovoliť, kvôli čomu vyzeral veľmi chudo.

"Pretransformujem sa spolu s novými váhovými pravidlami," avizuje Ocon. "Prídem ešte pripravenejší, než aký som bol, keď som začínal vo Force Indii."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac