spravy.sk spravy.sk

Do F1 sa vracia British American Tobacco, staronového sponzora získal McLaren
zdroj: Twitter/BAT Press Office

Do F1 sa vracia British American Tobacco, staronového sponzora získal McLaren

McLaren v pondelok oznámil podpísanie niekoľkoročnej sponzorskej zmluvy s niekdajším majiteľom tímu BAR, spoločnosťou British American Tobacco. Spolupráca s BAT sa však nebude zameriavať na tradičné tabakové výrobky, ale na "potenciálne menej rizikové produkty".

"Vítame BAT v McLarene a podporujeme ich v ambícii postarať sa prostredníctvom inovácií o dlhotrvajúcu a zmysluplnú zmenu," vyjadril sa šéf McLarenu Zak Brown. "Naša spolupráca je založená na ich programe k zmene. Sme potešení tým, že sa s nimi budeme môcť podeliť o naše technologické skúsenosti a pomôžeme im rýchlejšie napredovať."

Nakoľko tabaková reklama je vo Formule 1 zakázaná, nedá sa očakávať, že by sa na autách McLarenu objavilo priamo logo spoločnosti. Jedným z riešení by však mohlo byť založenie podobnej iniciatívy, akú v prípade Ferrari odštartoval tabakový gigant Philip Morris. Ako to skutočne McLaren vyriešil, zistíme už vo štvrtok.

Šéf marketingu Kingsley Wheaton doplnil: "Sme extrémne hrdí a tešíme sa z nášho nového partnerstva. Umožní nám ešte väčšmi urýchliť tempo inovácií a našej transformácie."

"Ponúka nám to skutočne svetovú platformu, s ktorou môžeme zviditeľniť naše potenciálne menej rizikové produkty vrátane značiek Vype, Vuse a glo. Inovácie a technológie nám pomôžu k lepším zajtrajšom pre našich zákazníkov po celom svete,"ozrejmil Wheaton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac