spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi: Mám šťastie, že budem Kimiho kolega
zdroj: Sauber

Giovinazzi: Mám šťastie, že budem Kimiho kolega

Hoci Antonio Giovinazzi v Sauberi — dnes už v Alfe Romeo — nahradil Marcusa Ericssona, v roku 2019 bude jeho pozícia podobná skôr postaveniu Charlesa Leclerca. Rovnako ako Monačan i Giovinazzi bude stáť proti oveľa skúsenejšiemu pilotovi, ba dokonca proti majstrovi sveta z roku 2007. Giovinazzi sa však na nič nesťažuje, práve naopak; teší ho, že sa bude porovnávať s jedným z najlepších.

"Ešte stále nemáme žiadne údaje ohľadom potenciálu nového auta, ale odhliadnuc od toho bude pre mňa dôležité potvrdzovať, že sa každými pretekmi zlepšujem," načrtol v rozhovore pre Autosport svoje ciele pre rok 2019 Antonio Giovinazzi. "Mám šťastie, že mojím tímovým kolegom bude Kimi, bude to pre mňa skvelá latka."

Giovinazzi má za sebou prácu na simulátore vo Ferrari, teda Kimiho Räikkönena trochu pozná. Ako sám však priznáva, skutočne len "trochu". "Za posledné dva mesiace sme sa rozprávali viac ako za celé uplynulé dva roky!" smeje sa Talian, no ich spoločný vzťah si pochvaľuje: "Je to fajn, je transparentný. Mám šťastie, že budem jeho kolegom."

"Na začiatku to bola veľmi príjemná skúsenosť," rozhovoril sa o svojej práci vo Ferrari," pretože som pracovali s dvoma skvelými profesionálmi a skvelými jazdcami. V mojom prípade s Vettelom a s Kimim. Po čase vám to môže prísť ako rutina, ale ja som to stále vnímal ako šancu. Bol to spôsob, ako Ferrari presvedčiť, že si zaslúžim príležitosť."

Štart do sezóny však nebude mať jednoduchý. Od Veľkej ceny Číny 2017, kedy v Sauberi zastupoval zraneného Pascala Wehrleina, sa totižto objavil len v jediných pretekoch — na vlaňajšej 24-hodinovke v Le Mans.

A ani posledné skúsenosti s pretekmi v F1 neboli zrovna najkrajšie. V Číne dvakrát tvrdo havaroval. "Vedel som, že šanca dostať sa do F1 je veľmi malá. Vtedy som prvýkrát pocítil, že som premeškal svoju príležitosť. Nebol som so sebou spokojný, mohol som toho ukázať oveľa viac."

"Dva roky som sa snažil odplatiť svojou najlepšou prácou tým, ktorí mi aj naďalej verili. Bol som na striedačke, zlepšoval sa a zlepšoval. Dnes potešený vidím, že sa to vyplatilo. Som si však vedomý svojej úlohy ako pilota Alfy Romeo — je to pre mňa štartovací bod. Na trati predvediem, že som si túto príležitosť zaslúžil," odkázal Giovinazzi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac