spravy.sk spravy.sk

Albon: Som obrovský fanúšik Michaela Schumachera a Valentina Rossiho
zdroj: Toro Rosso

Albon: Som obrovský fanúšik Michaela Schumachera a Valentina Rossiho

Toro Rosso dá v tomto roku šancu Daniilovi Kvjatovi, ktorého sme už registrovali tak v tomto tíme, ako aj v Red Bulle Racing, ale okrem neho nasadí aj úplného nováčika. Bude ním tretí najlepší pretekár minuloročnej F2 Alex Albon.

"V Barcelone dostanem k dispozícii štyri testovacie dni, takže pred Melbourne toho veľa nenajazdím," skonštatoval Albon, ktorý je teda odkázaný hlavne na simulátor. "Budem sa koncentrovať hlavne na to, aby som sa v aute cítil komfortne a aby som čo najrýchlejšie nadobudol rýchlosť. Uvidíme. Sám na seba nevyvíjam prílišný tlak. Dám do toho všetko a cítim príležitosť všetkým ukázať, na čo mám."

Angličan, ktorý bude súťažiť s thajskou licenciou, mal pôvodne zamieriť do Formuly E. S Nissanom už aj testoval a vyskúšal si tamojší monopost, pričom podľa neho je v mnohých smeroch podobný tomu, čo zažije v F2. "Hlavne šetrenie energie je veľmi podobné... podľa mňa nebude veľmi ťažké zvyknúť si na pohonnú jednotku."

"Avšak skok z monopostu F2 do F1 je ozaj veľmi veľký. Myslím tým hlavne o prítlak. S rýchlosťou sa podľa mňa nebude ťažké vyrovnať, ale skôr si budem musieť zvykať napríklad na dĺžku auta. Nuž a málo ľudí si uvedomuje aj to, koľko ľudí v F1 pracuje a ako to tu funguje. Pracuje pre vás veľmi veľké množstvo ľudí a všetci sa chcú postarať o to, aby ste boli čo najrýchlejší. Jazdca čaká množstvo interakcie."

"Vo Formule 2 som mal dvoch inžinierov, jedného hlavného inžiniera a dvoch mechanikov. Pracovalo na mne tak šesť alebo sedem ľudí, ale teraz som v tíme s takmer 400 ľuďmi. Je to niečo celkom iné, ale zvykám si. Vlastne je to príjemný problém!" zasmial sa Albon.

Albon už prezradil, že bude súťažiť so štartovým číslom 23. Ako sa k nemu dostal? "Som obrovský fanúšik dvoch ľudí: Michaela Schumachera a Valentina Rossiho. Keď som bol malý, celá moja izba bola červená ako Ferrari a všade som mal číslo 46. Aj som vždy súťažil s číslom 46, pričom na boku auta som mal nápis 'The Doctor'. Bol som do neho tak trochu šialený."

Dvadsaťdvaročný pretekár však pocítil, že s Rossiho číslom by nebolo vhodné nastupovať. "Stavil som teda na polovičného Rossiho. Číslo 23 ku mne bolo vždy dobré, už som ho párkrát takisto mal. Som s ním spokojný. Príliš som o tom nepremýšľal, ale asi si zachovám aj tradíciu a Rossiho číslo si predsa len niekde dám."

Albon je rád, že bude pôsobiť v talianskom tíme. Pripomenul, že je to motokárové sídlo sveta a motoršport je tam na veľmi vysokej úrovni. "Na Daniila trochu žiarlim, pretože vie po taliansky. Ja veru neviem! Bol som tam dva roky, ale nenaučil som sa. Niečomu už rozumiem, ale nestačí to. V priebehu roka sa niečo naučím a pokúsim sa zlepšiť," dodal Alex Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac