spravy.sk spravy.sk

Podľa Surera Mercedes neukazuje "nič extra", keď má silnú konkurenciu
zdroj: TASR/AP

Podľa Surera Mercedes neukazuje "nič extra", keď má silnú konkurenciu

Hoci Mercedes napokon ovládol ročník 2018, až do letnej prestávky to bolo v šampionáte veľmi vyrovnané. V dovtedajšej časti sezóny sme dokonca videli aj to, že Mercedes viackrát chyboval — to je podľa Marca Surera dôkazom toho, že ani Mercedes nie je bezchybný. Bezchybný má byť len vtedy, keď dominuje.

"Myslím si, že sme už v niektorých prípadoch videli, že keď majú rovnako silného súpera, tak neukazujú nič extra," vyjadril sa v interview pre motorsport-total.com bývalý pretekár Marc Surer. "Celé tie roky mali ale dominantné auto. Alebo ešte lepšie: dominantnú pohonnú jednotku. To treba priznať. Ak ich niekto porazil, tak to väčšinou bolo kvôli pneumatikám, ak ich iní dokázali manažovať lepšie. Medzičasom tie problémy už vyriešili. A čo je dôležité, pneumatikové rozhodnutia majú lepšie ako Ferrari."

Strieborným šípom v posledných rokoch pomohlo aj výborné tempo vývoja. "Sú skutočne zraniteľní, keď niekto na trať vyšle rovnako rýchle auto. Každý však vie, že Mercedes dokáže počas roka získať tak veľa, ako Ferrari nezvládlo v roku 2017 a opäť ani v roku 2018. V druhej polovici roka ich preto mali vo vrecku."

"Na začiatku sezóny 2018 sme však videli, ako aj Mercedes robil chyby — keď boli ostatní jazdci na rovnakej úrovni," pripomenul Surer. "Strategické chyby a tak podobne. Takmer sme zabudli na to, čo sa na začiatku sezóny stalo! Ale robili ich. Keď sa ďalšie tímy dostanú na rovnakú úroveň a oni musia stále čeliť konkurencii, môžu sa zlomiť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac