spravy.sk spravy.sk

Haas do testov nasadí aj Fittipaldiho
zdroj: Haas F1 Team

Haas do testov nasadí aj Fittipaldiho

Haas pred časom oznámil, že vývojovým jazdcom tímu pre rok 2019 bude Pietro Fittipaldi. Vnuk dvojnásobného majstra sveta F1 Emersona Fittipaldiho pritom nebude len do počtu, ale ako sme sa práve dozvedeli, zajazdí si aj počas predsezónnych testov v Barcelone.

Fittipaldiho sme v aute s číslom 51 videli už aj počas testov v Abú Zabí, ktoré sa uskutočnili bezprostredne po skončení minulej sezóny. Teraz to bude nastavené tak, že v pondelok a v utorok budú jazdiť Romain Grosjean a Kevin Magnussen, v stredu Grosjean po polovici dňa uvoľní miesto Fittipaldimu a vo štvrtok Fittipaldi Magnussenovi.

"Mať Pietra v aute je z pohľadu našej simulačnej práce veľmi dôležité," povedal šéf Haasu Günther Steiner. "V tomto smere sa vždy pokúšame zlepšovať. V aute ho potrebujeme mať preto, aby dokázal potvrdiť, či sa so simulačným programom uberáme dobrým smerom. Z pohľadu nášho programu je to dôležité."

Počas druhého týždňa to už bude iné. Jednotlivé dni si na striedačku vymenia Magnussen s Grosjeanom, Fittipaldi už vyjde na sucho. "Na testy sa veľmi teším," uviedol 22-ročný Fittipaldi. "Na konci minulého roka som mohol testovať vtedajšie auto a teraz sa dočkám príležitosti vyskúšať si aj tohtoročné."

"Určite budeme mať mnoho položiek, ktorými si tím počas testov bude chcieť prejsť. Chceme vidieť, aké spoľahlivé je nové auto a určite budeme chcieť zvládnuť mnoho kilometrov. Mojim cieľom je jazdiť čo najrýchlejšie, ale súčasne tímu poskytnúť dobrú spätnú väzbu. Z pohľadu vývoja auta pred prvými pretekmi je to kľúčové," poznamenal Pietro Fittipaldi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac