spravy.sk spravy.sk

Na zrušenie piatkových tréningov to zatiaľ nevyzerá
zdroj: Mercedes

Na zrušenie piatkových tréningov to zatiaľ nevyzerá

Noví majitelia športu zo spoločnosti Liberty Media pred časom prišli s návrhom prekopať rozpis súťažného víkendu. Ukázalo sa, že ak sa v piatok napríklad kvôli dažďu nejazdí, všetko je nepredpovedateľnejšie. Tak prečo piatok dlhodobo nezrušiť? Veď pre diváka je to aj tak do veľkej miery nuda.

Organizátori podujatí však s týmto nesúhlasia. Pripomínajú, že aj v piatok vedia prilákať dosť veľké množstvo návštevníkov, čo im napokon garantuje tržby. 

Liberty Media však napriek tomu naznačila, že niektoré podujatia sa možno pôjdu podľa nového harmonogramu. Nie je vylúčené, že promotéri by v tom prípade platili o niečo menej.

Ak by sa celý víkend podarilo o deň skresať, bolo by ľahšie napratať do kalendára viac pretekov. Ale ak to bude aj naďalej štvrtok až nedeľa, budú jazdci i členovia tímov už na hrane vyčerpania.

Šéf VC Kanady v Montreale Francois Dumontier prezradil, že aktuálne sa o zmene formátu víkendu neuvažuje. V tomto roku z toho určite nič nebude.

"Médiá o tom písali, ale z nášho pohľadu tu išlo skôr len o návrhy a nie o túžbu robiť revolúciu," povedal Dumontier, ktorého slová cituje La Presse Canadienne.

"Táto myšlienka skutočne existuje a bavili sme sa o nej, ale aktuálne deadliny sú príliš krátke na to, aby sme to stihli realizovať. Môžem vám povedať, že pred dvoma týždňami v Londýne (stretnutie promotérov s ľuďmi z Liberty Media, pozn. red.) sa o tom ani len nediskutovalo."

Avšak hovorilo sa o zmene bodového systému, pričom po novom by mali bodovať až pätnásti pretekári. "Na trati odvádza každý pretekár všetko, čo v ňom je. Za toto svoje snaženie by mal byť podľa mňa odmenený každý," dodal Francois Dumontier.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kanada

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac