spravy.sk spravy.sk

Čo hovorí Sauber na vytratenie jeho značky?
zdroj: Filip Škripko

Čo hovorí Sauber na vytratenie jeho značky?

Peter Sauber dlhé roky prevádzkoval vlastný formulový tím, ale už pred časom mu začalo byť jasné, že v súčasnej dobe ho ako súkromník nemôže utiahnuť.

Najskôr prišlo k dohode s BMW, ktorá trvala niekoľko rokov, ale v čase krízy sa nemecká automobilka zo športu stiahla. Sauber potom tím odpredal do rúk švédskych podnikateľov, ktorí prevzali kontrolu, ale označenie ponechali.

Teraz však prišla zmena; hlavný partner tímu zo spoločnosti Alfa Romeo si vyžiadal aj úplnú zmenu názvu. Potrebuje propagovať svoje produkty a najnovšie modely, takže to bolo pochopiteľné.

"Pochopiteľne bolí, že meno Sauber sa po takej dlhej dobe vyparilo," povedal Peter Sauber, ktorého s odvolaním sa na zdroj "CH Media" cituje stránka grandprix.com. "Ale meno zmizlo len z Formuly 1. Spoločnosť má 49 rokov a v tomto roku vstúpi do svojej päťdesiatej sezóny."

Názov Sauber sa naďalej nachádza aspoň na aute ako takom, nuž a na zadnom krídle stojí Switzerland. 

"Má to aj druhú stránku: pre tím je zmena označenia na Alfa Romeo dobrá vec. Inak by to majitelia nespravili. A to, čo je dobré pre tím, je dobré aj pre mňa. Takisto som spravil mnoho vecí, ktoré bolo ťažké spraviť, ale boli vykonané v najlepšom záujme tímu."

Nuž a monopost nesie označenie C38, takže pokračuje v tradícii Sauberu. Zaviedol ju samotný Peter Sauber, pričom C odkazuje na jeho manželku Christiane.

"V rokoch 2006 až 2009 sme stavali autá pre BMW, teraz je to Alfa Romeo. Sauber je na pôde FIA navyše naďalej registrovaný ako konštruktér. Majitelia ani manažment tímu to nezmenia," dodal Peter Sauber.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac