spravy.sk spravy.sk

Magnussen mal problém s opierkou hlavy, bola zle vyrobená
zdroj: TASR/AP

Magnussen mal problém s opierkou hlavy, bola zle vyrobená

Kevin Magnussen odjazdil v priebehu utorka len 59 kôl a monopost VF-19 z dielne Haasu potom odovzdal Pietrovi Fittipaldimu. Tím informoval, že mal problém so sedadlom. Sám pretekár to napokon konkretizoval a uviedol, že išlo o opierku hlavy.

V aute sa jednoducho necítil dobre a nemalo význam pokračovať. "Sedel som s hlavou mierne naklonenou dopredu, takže som dobre nevidel," vysvetľoval dánsky pretekár novinárom. "Opierka bola príliš ďaleko vpredu. Keď sedíte takto a zabrzdíte, tak to nie je jednoduché. Už som tak dlhšie nemohol jazdiť. Musíme to napraviť. Je to jednoduchá oprava, ale nemali sme náhradnú opierku. Potrebujeme to napraviť."

Šéf tímu Günther Steiner priznal, že výmena nie je úplne samozrejmá. Náhradnou súčiastkou totiž aktuálne nedisponuje a treba na ňu počkať. "Problém vznikol ešte vtedy, keď sme vyrábali sedadlo," skonštatoval. "V tej chvíli si neuvedomil, že ho tlačí dopredu. Sedadlo je príliš ďaleko vzadu a opierka hlavy zasa vpredu. Nemôžeme to len tak upraviť, pretože by to nebolo bezpečné."

Kevin Magnussen
TASR/AP

"Niečo s tým spravíme a vo štvrtok sa už v aute bude opäť cítiť dobre. Ak by jazdil len chvíľu, je to OK, ale keď potrebuje jazdiť tak dlho, začne to bolieť. Dva dni sa takto nedajú zvládnuť. Povedal, že svoj program by radšej ukončil predčasne. Rozhodli sme sa, že tam aspoň na chvíľu posadíme Pietra, aby sa pripravil na stredajšie ráno, keď má tak či tak jazdiť," dodal Talian.

Haas bol zatiaľ pomerne rýchly a počas oboch dní dosiahol tretí najlepší čas. "Mali sme aj zopár malých problémov, ale počas zimných testov je to celkom normálne," prihlásil sa o slovo opäť Magnussen. "Neobjavilo sa nič veľké, čo by nám zabránilo jazdiť. Boli to len veci, ktoré nespôsobili veľké znepokojenie. V aute sa cítime veľmi dobre, dobre sa ovláda, je konzistentné a stabilné."

"Dobre sa s ním jazdí a je predpovedateľné. Toto sú pri novom aute vždy pozitívne veci. Nie je to tak, že do neho naskočíme a cítime sa nedobre - naskočíme tam a cítime sa ako doma. Mohlo to byť aj omnoho horšie," usmial sa Kevin Magnussen.

Kevin Magnussen
TASR/AP

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac