spravy.sk spravy.sk

Prost: Vettelovi chýbala plnohodnotná podpora tímu v ťažkých situáciách
zdroj: TASR/AP

Prost: Vettelovi chýbala plnohodnotná podpora tímu v ťažkých situáciách

Alain Prost pôsobil vo Formule 1 v rokoch 1980 až 1993. Odjazdil trinásť sezón, vybojoval štyri majstrovské tituly a vyhral 51 veľkých cien. Patrí teda medzi najväčšie legendy histórie.

V aktuálnom rozhovore sa zamýšľal nad Ferrari a Sebastianom Vettelom. "Ferrari je synonymum pre jedinečnosť," skonštatoval Francúz v rozhovore pre nemecký Kicker. "Nikde nie je taký silný tlak a ako jazdec to okamžite cítite."

"O Ferrari hovoria na celom svete a všade od vás očakávajú zázrak. Pokoj máte len zriedka. K tomu treba prirátať aj taliansky spôsob fungovania, v ktorom má srdce často prednosť pred zdravým rozumom. O všetkom tomto vieme už celé desaťročia a je ťažké udržať si v tomto prostredí poriadnu koncentráciu."

Prost povedal pár slov aj o Vettelovi, ktorý má za sebou už štyri sezóny v červenom. Titul sa mu zatiaľ vybojovať nepodarilo, ale pred blížiacou sa sezónou opäť patrí medzi favoritov.

"Vettel je rozhodne jedným z najlepších jazdcov posledného desaťročia. Vnímam ho ako takmer rovnako silného ako Lewisa Hamiltona. Ešte mu však chýbala plnohodnotná podpora tímu v ťažkých situáciách."

"V tomto roku Vettel dostane novú šancu a určite má potrebnú triedu na to, aby ju využil," dodal Alain Prost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac