spravy.sk spravy.sk

Boullier: Možno sa jedného dňa vrátim
zdroj: McLaren Media Centre

Boullier: Možno sa jedného dňa vrátim

Bývalý pretekový riaditeľ McLarenu sa po dlhých mesiacoch objavil opäť na scéne F1, keď v utorok navštívil okruh Catalunya. Tentoraz už vo funkcii strategického poradcu a ambasádora Veľkej ceny Francúzska. Vzhľadom na okolnosti jeho odchodu z McLarenu sa nemôžeme čudovať, že mu práca v padoku veľmi nechýba.

Vo svojej kariére pracoval rodák z francúzskeho Lavalu postupne ako šéf Renaultu a Lotusu. Potom ako pretekový riaditeľ McLarenu. Po niekoľkých škandáloch nakoniec svoju funkciu zanechal. Prostredie padoku tak dôverne pozná, napriek tomu v súčasnosti návrat neplánuje. Z dlhodobého hľadiska ho však ani nevylučuje.

„Keď mi zavolali a pýtali sa, či sa nechcem vrátiť, bolo to niečo, čo som chcel zvážiť,“ povedal Boullier pre Autosport. „Zúfalo sa pokúšať o návrat, nájsť si padoku novú prácu... Bol som tu deväť rokov, celkovo 22 rokov v motoršporte,“ zamyslel sa Boullier.

„Prečo nie? Možno sa jedného dňa vrátim. V tejto fáze svojej kariéry sa však chcem koncentrovať na niečo iné. A garantujem vám, že to bude mimo padoku,“ hovorí Boullier. Dnes pracuje ako vyslanec preňho domácej veľkej ceny. Ako hovorí jej riaditeľ Gilles Dufeigneux, príležitosť získať do tímu človeka ako Éric si nemohol nechať ujsť.

„Pamätám si, keď sme pred desiatimi rokmi s francúzskym premiérom začali s ideou návratu Veľkej ceny Francúzska. Hovorili nám, že pre úspech Formuly 1 u nás potrebujeme jazdcov, tímy, odborníkov, vysielacie práva,“ hovorí Dufeigneux.

„Vtedy sme v tejto škále nemali takmer nikoho. Dnes máme Érica, máme Cyrila Abiteboula, Frédérica Vasseura, Romaina Grosjeana, Pierra Gaslyho a z Monaka Charlesa Leclerca,“ menuje Dufeigneux. „Máme veľkú cenu i vlastný tím Renault.“

„Éric bol voľný, takže sme nechceli premárniť príležitosť zavolať mu,“ dodáva Dufeigneux.

Návrat Veľkej ceny Francúzska do kalendára však sprevádzali obrovské problémy, najmä s dopravou. Boullier však označil podujatie ako úspešné, čím si mnoho nových priateľov nezískal. On sa však bráni.

„Nechcel som nikoho zavádzať. Mojou úlohou bolo snažiť sa spojiť všetky strany – tímy, jazdcov, manažment F1. Dialóg s nimi bol najdôležitejší,“ povedal Boullier.

„Promotéri majú rozličný biznis model. Chceme mať svoj vlastný, ktorý nám zaručí dlhodobý úspech,“ dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Éric Boullier

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac