spravy.sk spravy.sk

Mercedes spozoroval s novým balíkom zlepšenie, mal však problém s tlakom oleja
zdroj: Pirelli Motorsport

Mercedes spozoroval s novým balíkom zlepšenie, mal však problém s tlakom oleja

Mercedes v utorok nezažil práve najlepší deň. Dopoludnia síce auto šliapalo ako hodinky a Lewis Hamilton s ním odjazdil 83 kôl, poobede sa však objavili problémy. Valtteri Bottas vyšiel z boxov a okamžite mal problémy s tlakom oleja. Mechanici museli poriadne zabrať a dať mu novú pohonnú jednotku, takže celkovo stihol len sedem kôl.

Mercedes inak zaujal obrovským vývojovým balíkom a totálne prekopal celú aerodynamiku. Ukázalo sa, že to, čo nasadil počas minulého týždňa, nemalo takmer nič spoločné s finálnou verziou auta a išlo len o nazbieranie čo najväčšieho počtu kilometrov. Teraz sme mali možnosť vidieť balík, ktorý by mal byť nasadený aj v Austrálii.

"Tu v Barcelone to bol nádherný deň a bolo super vidieť, že prišlo aj viac fanúšikov," povedal Lewis Hamilton. "Prešli sme svojim programom a auto sa správalo relatívne dobre. Oproti minulému týždňu je to zlepšenie, považujem to za dobrý krok. Teraz, keď sú teploty asfaltu o niečo vyššie, už lepšie fungujú aj pneumatiky. Musíme pokračovať v analýze všetkého a poriadne na to tlačiť."

"Po štyroch dňoch bezchybnej spoľahlivosti som bohužiaľ väčšinu dňa strávil čakaním," reagoval smutný Valtteri Bottas. "Počas výjazdového kola som mal problém s tlakom oleja a museli sme vymeniť pohonnú jednotku. Aj tak som rád, že som stihol aspoň pár kôl - tím odviedol ozaj dobrú prácu a auto stihol vrátiť na trať."

"Aj keď boli moje jazdy veľmi limitované, stihol som nadobudnúť pocit týkajúci sa nového aerodynamického balíka. Zdá sa, že sme dosiahli zlepšenia. Večer si všetko potrebujeme detailnejšie prejsť. Už teraz sa teším na zajtrajšie ranné pokračovanie v programe," dodal Fín.

Technický riaditeľ James Allison vo svojom príhovore prezradil aj to, že auto by už nemalo mať ďalšie veľké vylepšenia. "Prvýkrát sme jazdili s karosériou, ktorej nasadenie očakávame aj v Melbourne," skonštatoval. "O veľkú časť dňa sme prišli kvôli problému s tlakom oleja, ktorý sa objavil hneď poobede. Aj tak sme prišli na niekoľko cenných vecí a všimli sme si, že auto sa s novým balíkom správa o niečo inak. Zajtra by sme chceli mať bezproblémový deň a lepšie spoznať, čo toto auto dokáže."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac