spravy.sk spravy.sk

Magnussen tvrdí, že nové pravidlá znamenajú veľký rozdiel pri prenasledovaní áut
zdroj: TASR/AP

Magnussen tvrdí, že nové pravidlá znamenajú veľký rozdiel pri prenasledovaní áut

Najväčšou ambíciou pri zmene aerodynamických pravidiel bolo uľahčiť prenasledovanie auta pred vami, a tým uľahčiť predbiehanie. Mnohí sú voči týmto snahám skôr skeptickí. Prvé odpovede však môžu dať už predsezónne testy.

Podľa dánskeho pilota v službách Haasu, Kevina Magnussena sa nové pravidlá účinku rozhodne neminú. Rozšírené a zjednodušené predné krídlo je v aute určite cítiť a odmieta niektoré jazyky, podľa ktorých žiadne rozdiely neprinesú. Dánsky pilot si prenasledovanie súpera počas barcelonských jázd vyskúšal a bol to vraj úplne iný pocit.

„Dnes som prenasledoval auto predo mnou a je to skutočne lepší pocit, než vlani,“ povedal Magnussen. „Veľa ľudí, dokonca aj chlapci odtiaľto ešte predtým, než sme autá postavili na trať tvrdili, že to neprinesie žiadny rozdiel.“

„Dnes som ale cítil veľký rozdiel, bolo to niečo úplne iné, než vlani. Mohol som ho prenasledovať a nakoniec aj predbehnúť,“ hovorí Magnussen. Dodáva, že doteraz ste museli byť tak o dve sekundy na kolo rýchlejší, než pilot pred vami. Teraz to bolo oveľa lepšie.

„Auto je oveľa menej nepredvídateľné, je stabilnejšie za súperom,“ chváli nové pravidlá „K-Mag“. „Uvidíme, či aj ostatné trate sú na tom takto.“

„Stále je tam veľa faktorov, ktoré môžete prehliadnuť. Prídete na iný okruh a už to je opäť niečo iné. Prvé pocity sú však dobré,“ uzavrel Dán.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac