spravy.sk spravy.sk

McLaren bol najrýchlejší aj v stredu, Ferrari opäť v problémoch
zdroj: TASR/AP

McLaren bol najrýchlejší aj v stredu, Ferrari opäť v problémoch

Počas šiesteho dňa testovacej prípravy bol najrýchlejší pretekár McLarenu Carlos Sainz. Jeho čas 1:17,144s nebol najrýchlejší len v rámci tohtoročných, ale aj v rámci minuloročných testov, takže išlo o veľmi solídny výkon.

Druhý najrýchlejší bol Sergio Pérez z Racing Pointu, ktorému časomiera ukázala 1:17,842s. Na treťom mieste výsledkovej listiny evidujeme Sebastiana Vettela z Ferrari, ktorý však spokojný nebol: v tretej zákrute mal mechanický problém a tvrdo havaroval, kvôli čomu Scuderia prišla o veľkú časť dňa.

Ferrari okamžite informovalo o tom, že oprava potrvá niekoľko hodín. Vettel následne priznal, že pre poškodenie auta je ťažké odhaliť skutočnú príčinu a kompetentní nechcú nič riskovať. 

Mechanici intenzívne pracovali viac ako šesť hodín, aby Charles Leclerc s autom v samom závere programu stihol aspoň jedno inštalačné kolo. Ten má smolu, pretože v utorok jazdil málo kvôli kontrolám chladiaceho systému.

Dodajme, že okrem Vettela sa o červené vlajky (ním zavinené trvali 40 minút) postarali aj Max Verstappen a Carlos Sainz. Tí však odjazdili 128, resp. 130 kôl, takže pri ich poruchách nešlo o nič vážne.

Najaktívnejší bol Mercedes: Valtteri Bottas s Lewisom Hamiltonom odjazdili 176 kôl. Anglický pretekár ich za popoludnie stihol až 102!

Výsledky:

výsledky šiesteho testovacieho dňa v Barcelone
Pirelli Motorsport

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac