spravy.sk spravy.sk

Mercedes v stredu odjazdil 176 kôl, mal problémy s drobením pneumatík
zdroj: TASR/AP

Mercedes v stredu odjazdil 176 kôl, mal problémy s drobením pneumatík

V priebehu stredajšieho testovacieho programu boli najusilovnejší piloti Mercedesu. Valtteri Bottas odjazdil dopoludnia 74 kôl, Lewis Hamilton popoludní až 102; skôr menovaný jazdec pritom doplatil na niekoľko prerušení, pričom červené vlajky po havárii Sebastiana Vettela viali až 40 minút.

"Bol to pozitívny deň," sumarizoval Bottas. "Dopoludnia sme zvládli 74 kôl, počas ktorých sme sa koncentrovali na nastavenie a dosahovali sme dobrý progres. Máme množstvo dát, ktorými si potrebujeme v priebehu noci prejsť, aby sme opäť zlepšili nastavenie a pre štvrtok si pripravili optimálny program. Veľa sme sa toho naučili."

"Odjazdili sme ozaj veľké množstvo kôl, čo je fajn, ale objavili sme aj niekoľko malých prekážok," pridal pár slov Lewis Hamilton. "Snažíme sa ich odstrániť z cesty a usilovne pracujeme na snahe pochopiť ich príčiny. Presne o tom je napokon testovanie. Každý pracuje absolútne naplno a som si istý, že to zvládneme. Potrebujeme viac takýchto dní, vďaka ktorým si dokážeme posvietiť na veci, na ktorých potrebujeme zapracovať."

Mercedes stihol už aj niekoľko simulácií pretekov. "Tá, ktorú sme absolvovali popoludní, bola značne rýchlejšia ako predchádzajúca, ale narušilo ju drobenie predných gúm," priznal technický riaditeľ James Allison. "Keď sa tak pozeráme po pitlane, v tomto roku to môže byť dosť častou súčasťou priebehu jázd. V najbližších dňoch potrebujeme zapracovať na odolnosti voči drobeniu, aby sme do začiatku sezóny našli dobrý spôsob jeho zvládania."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac