spravy.sk spravy.sk

Ferrari pokračuje vo vyšetrovaní Vettelovej havárie
zdroj: TASR/AP

Ferrari pokračuje vo vyšetrovaní Vettelovej havárie

Sebastian Vettel v stredu v Barcelone tvrdo havaroval a okamžite prezradil, že sa niečo stalo s ľavou prednou časťou auta. Ferrari situáciu analyzovalo a informovalo, že pravdepodobnou príčinou nehody bolo zlyhanie ráfika.

Vďaka oficiálnej stránke Formuly 1 sme mali možnosť vidieť aj video, ktoré potvrdzuje, že s ľavým kolesom sa skutočne niečo stalo. Niečo sa tam uvoľnilo a dokonca aj vyletelo do vzduchu nad auto, pričom pneumatika stratila tlak a Vettel už nedokázal reagovať. 

Šéf Ferrari Mattia Binotto priznal, že v tíme naďalej prebiehajú ďalšie analýzy. "Pozreli sme sa na všetky dáta, vďaka čomu sme sa pokúšali pochopiť pôvod a príčinu problému," povedal Binotto na piatkovom stretnutí s novinármi.

"Myslíme si, že išlo o poruchu ráfika, ale ráfik bol následne zničený aj externým nárazom po výjazde mimo trať. Bola to veľmi nešťastná situácia. Vysvetlenie týkajúce sa ráfika je najlepšie, aké zatiaľ máme. Naďalej však skúmame detaily a dáta, aby sme odstránili problém, ktorý teoreticky môže zasa hroziť," dodal Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac