spravy.sk spravy.sk

Prost: Autá sú čoraz sterilnejšie
zdroj: TASR/AP

Prost: Autá sú čoraz sterilnejšie

Alain Prost nie je zo súčasných monopostov práve nadšený. Rok čo rok sú ťažšie a tým pádom aj ťažkopádnejšie, pričom podľa neho nemajú taký charakter ako kedysi.

"Novú hybridnú technológiu by som si rád vyskúšal, pretože som zvedavý," priznal Prost, ktorého slová cituje Speedweek. "Ale nemyslím si, že by mi to prinieslo toľko radosti, aby som to chcel skúšať aj druhýkrát."

Francúz si zaspomínal na to, aké boli monoposty za jeho čias. "Vtedy malo každé auto srdce i dušu. Cítili ste každú nerovnosť asfaltu, okamžite ste to museli korigovať a vždy ste boli na hrane vypadnutia. Nuž a auto sa vždy správalo inak. Postupom rokov sú však pretekárske stroje čoraz sterilnejšie."

Prost súperil s mnohými velikánmi histórie Formuly 1, ale najviac si ho pamätáme vďaka rivalite s Ayrtonom Sennom. Sám na tieto časy rád spomína.

"Naša rivalita bola výnimočná," skonštatoval. "Po ľudskej stránke sme boli od základu odlišní a odzrkadľovalo sa to v tom, ako sme jazdili v pretekoch. Ayrton bol emotívny a ja som zväčša veľa premýšľal, no naše súboje mali takú intenzitu, akú možno už nezažijeme."

Celkovo to bola úplne iná doba. "Keď sme štartovali, tak sme nikdy nevedeli, čo sa stane. Či auto niekde odstavíme alebo dokonca zomrieme," dodal Alain Prost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac