spravy.sk spravy.sk

Hamilton si myslí, že Ferrari začalo s vývojom auta minimálne o mesiac skôr
zdroj: Mercedes

Hamilton si myslí, že Ferrari začalo s vývojom auta minimálne o mesiac skôr

Lewis Hamilton si myslí, že Ferrari sa do vývoja tohtoročného auta pustilo skôr, ako Mercedes. To by podľa neho pravdepodobne vysvetľovalo malý náskok, ktorý červení podľa všetkého majú.

"V priebehu sezóny pracuje veľká skupina ľudí na tom, aby ste získali majstrovský titul," uviedol Hamilton na minulotýždňovom stretnutí s novinármi v Barcelone. "Keď to vyzerá tak, že titul už nezískate, časť z tohto tímu môžete (na nový projekt) presmerovať o niečo skôr. Najpravdepodobnejšie je teda to, že s vývojom auta začali minimálne o mesiac skôr ako my."

Ideálne by to bolo aj z toho pohľadu, že do hry vstupovali nové aerodynamické pravidlá. Tímy tak mali väčší priestor pre objavenie nových ciest.

"K dispozícii máte len určité množstvo zdrojov, ktoré môžete využiť. Vždy máte na výber, či sa budete venovať upevneniu pozície v aktuálnom šampionáte a víťazstvu v ňom, alebo to necháte tak a postaráte sa o to, aby bol ďalší rok dobrý. Je to o hľadaní správnej vyváženosti."

Hamilton má okrem toho pocit, že Ferrari disponuje väčším počtom zamestnancov ako Mercedes: "Nebol by som prekvapený, ak by Ferrari malo viac ľudí..."

"Už v minulom roku sem Ferrari prišlo s autom, ktoré fungovalo, ale v tomto roku je to z ich pohľadu ešte lepšie," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac