spravy.sk spravy.sk

Alesi: Leclerc bude vo Ferrari hrať druhé husle
zdroj: TASR/AP

Alesi: Leclerc bude vo Ferrari hrať druhé husle

Bývalý pretekár Jean Alesi podľa vlastných slov nebol prekvapený tým, že Ferrari chce Sebastiana Vettela uprednostniť pred Charlesom Leclercom. Sám vraj vždy očakával, že Monačan bude hrať len "druhé husle".

V minulom roku vo Ferrari pôsobil Kimi Räikkönen. Miestami sa zdalo, že červení hrajú na Vettela, ale v niektorých chvíľach tak nespravili a sami si podkopali svoje majstrovské šance. 

Räikkönena odteraz nahradí Leclerc a nový šéf Mattia Binotto už povedal, že v zlomových situáciách tím staví na Vettela. Aspoň teda na začiatku sezóny.

"Vôbec nepochybujem o tom, že Vettel je uprednostňovaný a Leclerc bude hrať druhé husle," povedal Alesi pre Radio Sportiva. "Ja si však aj tak myslím, že to medzi nimi bude veľmi vzrušujúce."

"Plán z môjho pohľadu vyzerá tak, že Vettel musí byť prvý a Leclerc hneď za ním druhý, ale ktovie. Sezóna je dlhá a má 21 podujatí! Vettel má všetko pre to, aby  získal titul, tak uvidíme, čo sa udeje v Melbourne."

Alesi však okrem Ferrari ráta aj so silným Red Bullom. "Nový Red Bull-Honda bude veľmi konkurencieschopný. Okrem toho si myslím, že aj Renault spravil s pritiahnutím Ricciarda dobre, nuž a Kimi s Antoniom môžu podávať dobré výkony v Alfe Romeo."

"Pochopiteľne, že aj Mercedes bude silný, ale Ferrari vyzerá byť o niečo silnejšie ako na začiatku minulého ročníka. Nezabúdajme na to, že Mercedes nasadil v Barcelone dve rôzne autá. Toto zvyčajne nie je dobré znamenie: pôvodný plán totiž pravdepodobne nedodal to, čo mal."

"Ferrari na rozdiel od nich postavilo rýchle auto a preto môže pokojne pokračovať v jeho vývoji," dodal Jean Alesi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac