spravy.sk spravy.sk

Carey tvrdí, že kalendár má priestor pre ďalšie podujatia
zdroj: Mercedes

Carey tvrdí, že kalendár má priestor pre ďalšie podujatia

V tohtoročnom kalendári nás čaká 21 zastávok, ale výkonný riaditeľ Formuly 1 Chase Carey sa s týmto číslom nechce uspokojiť. Už viackrát avizoval, že sa chce dostať až k číslu 25 a teraz volil opäť podobné slová.

Nebude to však jednoduché, pretože v tomto roku sa zmluvy končia Španielsku, Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku i Mexiku a do kalendára naopak pribudne len Vietnam. Careyho plán je jasný: všetky tieto zmluvy predĺžiť a pridať ešte niečo nové.

"V minulom i predminulom roku sme takisto realizovali niekoľko predlžovaní zmlúv," povedal Carey, ktorého slová cituje stránka RaceFans, na minulotýždňovom stretnutí s investormi. "S každou jednou sú spojené odlišné problémy."

Američan okrem toho zdôraznil, že pociťuje veľmi silný záujem zo strany nových organizátorov. Ak by chcel, do kalendára by toho vedel pridať viac. "Naše podujatia si ceníme. S niektorými sme už dlhodobí partneri, s niektorými nie až tak dlhodobí. V prvom rade chceme pokračovať v tom, čo funguje pre obe strany, takže predlžovať aktuálne zmluvy."

Tohtoročný kalendár má rovnaký počet podujatí ako minuloročný, ale celý je natiahnutý na o dva týždne dlhšie obdobie. V ročníku ako takom je priestoru viac ako dosť, ale Carey zdôraznil, že ak niektoré preteky športu nebudú prinášať dostatočnú hodnotu, nemá problém zbaviť sa ich.

"Pozitívnym príkladom je Vietnam. Myslíme si, že je to vzrušujúce nové miesto, ktoré môže pomôcť s cieľom rastu v Ázii. Pre obe strany je to win-win situácia, takže to reálne spĺňa všetky predpoklady."

"Máme miesta po celom svete, ktoré by sme radi pridali do kalendára a nehovorím tu len o nových trhoch, ale aj o tradičných trhoch ako napríklad západná Európa (pravdepodobne narážal na Holandsko, pozn. red.). Je to o komunikovaní s partnermi, nájdení miesta a posúdení v porovnaní s príležitosťami, ktoré máme na iných trhoch," pokračoval Carey.

Na záver rozhovoru Carey dodal, že každoročne je potrebné zvládnuť tri alebo štyri negociačné procesy. Postupne s tým však jeho ľudia zbierajú skúsenosti a už je to pre nich jednoduchšie, ako na začiatku.

"Ohľadom trajektórie tohto všetkého sa cítim čoraz lepšie. Rovnako aj ohľadom schopnosti pokračovať smerom k zdravému biznisu. Myslím si, že existuje priestor na to, aby sme do kalendára ešte niečo pridali," dodal Chase Carey.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac