spravy.sk spravy.sk

Mick Schumacher ovládol testy F2, Jean Todt má z neho veľkú radosť
zdroj: Race of Champions

Mick Schumacher ovládol testy F2, Jean Todt má z neho veľkú radosť

V priebehu minulého týždňa sa na okruhu v Jereze konali testy Formuly 2. Najrýchlejší bol v nich úradujúci šampión Formuly 3 a nováčik tejto série Mick Schumacher. Jeho kolega Sean Gelael, ktorý už viackrát testoval aj F1, bol o pol sekundy pomalší.

Syn sedemnásobného majstra sveta dlhodobo neukazoval nič prevratné, ale v priebehu minulého roku sa to odrazu zlomilo. V F3 začal vyhrávať jedny preteky za druhými, v dobrom svetle sa ukázal aj na Pretekoch šampiónov a zaujímavé bolo aj terajšie testovacie predstavenie.

Nuž a vyzerá to tak, že na začiatku apríla dostane počas testov Formuly 1 v Bahrajne príležitosť buď v Alfe Romeo, ale možno aj vo Ferrari. Bola by to jeho premiéra v aute kráľovskej motoristickej triedy.

"Je to jednoduchý, úprimný, lojálny, dobrý chlapec," povedal prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt, ktorého slová cituje stránka RaceFans, na autosalóne v Ženeve. "Ešte nie je skazený týmto svetom, aj keď dnes sa skazíte veľmi ľahko."

Todt si zaspomínal aj na to, ako raz Michael doniesol syna na návštevu svojho vtedajšieho šéfa. Mick bol vtedy ešte len chlapec a po záhrade naháňal sliepky. Teraz ho už čaká premiéra v druhej najdôležitejšej sérii formulového rebríčka.

"Z Micka Schumachera mám veľkú radosť. Poznal som ho už ako dieťa a mám ho veľmi rád, je to skvelá osobnosť. Musíme ho však nechať na pokoji."

"Ukazuje, že je veľmi talentovaný jazdec. Okrem toho je to však aj veľmi milý chlapec, veľmi skromný, veľmi dobre vychovaný. Aj naďalej ho budem veľmi pozorne sledovať," dodal Jean Todt.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jean Todt

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac