spravy.sk spravy.sk

Carey tvrdí, že F1 nemá v pláne skracovať preteky
zdroj: Red Bull Content Pool

Carey tvrdí, že F1 nemá v pláne skracovať preteky

V poslednej dobe sa viackrát hovorilo o tom, že dĺžka veľkej ceny by mohla byť skrátená. Mladá časť fanúšikovskej obce vraj už nie je pripravená pozerať niečo tak dlho, avšak tieto slová boli prijaté rozpačito: veď priemerný futbalový duel trvá približne rovnako dlho a sledovanosť tohto športu neprestajne rastie.

V utorok zavítal na Ženevský autosalón aj výkonný riaditeľ Formuly 1 Chase Carey, ktorý prezentoval vlastné názory na túto tému. Tých 305 súťažných kilometrov plus jedno kolo, resp. dvojhodinový limit, sú podľa neho v poriadku.

"Možno som príliš americkí, ale nemyslím si, že preteky sú príliš dlhé," povedal Carey, ktorého slová cituje RaceFans. "Každý šport, ktorý sledujem v Amerike, je omnoho dlhší ako naše preteky."

Nástupca Bernieho Ecclestona súčasne zdôraznil, že neplánuje zavádzať žiadne neoverené zlepšováky, ktoré by mali prilákať väčší záujem. "Určite vždy chceme hľadať spôsoby, vďaka ktorým zlepšiť zážitok fanúšikov. Ale chceme tak robiť súčasne s rešpektovaním histórie tohto športu a rešpektovaním toho, vďaka čomu je tento šport taký veľkolepý..."

"Je to nádherný šport. Je to šport s obrovskou históriou a skvelými fanúšikmi. Musíme to rešpektovať, ale na druhej strane byť otvorení spôsobom, vďaka ktorým dokážeme vytvoriť energiu a určité nadšenie. Keď však máme šport s takýmto množstvom fanúšikov a obrovskou históriou, určite to potrebujeme robiť veľmi opatrne."

"Nemyslím si však, že existuje nejaký špecifický cieľ, napríklad kratšie preteky alebo čokoľvek. Podľa mňa existujú aj iné spôsoby pre pridanie energie a vzrušenia," vysvetlil Chase Carey.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac