spravy.sk spravy.sk

Podľa Hornera prichádza s Hondou aj nová motivácia
zdroj: Red Bull Racing

Podľa Hornera prichádza s Hondou aj nová motivácia

Šéf Red Bullu Christian Horner povedal, že jeho tímu zmena dodávateľa pohonných jednotiek určite prospela. Red Bull sa vraj aj vďaka nim dokázal priblížiť vlani ešte stále vzdialeným konkurentom z Ferrari a Mercedesu.

Rodáka z britského Leamington Spa sme dnes mohli vidieť v spoločnosti ďalších osobností zo sveta motoršportu na autosalóne v Ženeve. Spolu s Jeanom Todtom a Adrianom Neweym napríklad zapózovali pred hyperšportom Aston Martin Valkyrie. Šéf Red Bullu je naklonený názorom, podľa ktorých počas predsezónnych testov výkonnostne vládlo Ferrari.„Je zrejmé, že po posledných testoch vedie Ferrari,“ povedal Horner pre Sky. „Mercedes je tiež niekde blízko. Sú to obhajcovia titulu, takže tam nebudú chýbať. Myslím, že my sme určite priblížili.“

Podľa jeho slov však nebudeme oveľa múdrejší ani po prvej veľkej cene. Na lepšiu analýzu odstupov medzi jednotlivými tímami bude potreba viac, ako len jedno podujatie. „Povedal by som, že to nebude len o Melbourne, pretože to je tak trochu špecifická trať, ale opýtajte sa ma tak po prvých troch podujatiach, na koľko sme sa priblížili,“ povedal Horner.

Tiež tvrdí, že Honda nie je len tak očakávaným vykupiteľom. Nový dodávateľ priniesol nový vietor do celej továrne. Najviac novej motivácie dostal technický šéf Adrian Newey.

„Nie je to len o nových pravidlách. Myslím, že zmena motora podnietila celý tím, osobitne Adriana. Vidí, že pohonná jednotka sa stále približuje výkonnosti najlepších tímov. To ho skutočne motivovalo, spolu so všetkými v Milton Keynes (základňa Red Bullu, pozn. red.) a dúfam, že sa môžeme tešiť na naozaj dobrú sezónu. Našou úlohou bude zmazať stratu na Ferrari a Mercedes,“ hlása Horner odhodlane.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac