spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg: Uvedomujeme si tvrdú konkurenciu
zdroj: Renault Sport

Hülkenberg: Uvedomujeme si tvrdú konkurenciu

Renault vstupuje do sezóny pravdy. Výsledky predsezónnych testov nateraz nedávajú tímu z Enstone žiadne dôvody na obavy. Potvrdil to aj nemecký pilot v službách francúzskeho tímu, Nico Hülkenberg.

Renault odjazdil v Barcelone tretí najvyšší počet kôl, čo značí solídnu spoľahlivosť. Tím nemal prakticky žiadne väčšie technické problémy. To mimochodom zdobilo žlto-čiernych aj v minulej sezóne. Nico Hülkenberg tiež dokázal zajazdiť piate najrýchlejšie kolo celých testov, takže ani po stránke výkonu nevyzerá Renault vôbec zle. Tím podľa slov svojich bossov dosiahol „silný progres“ v motorovej oblasti a dosiahol všetky „vysoké ciele“, ktoré si stanovil pre zimnú prestávku.

„Pocity sú dobré,“ povedal Hülkenberg na adresu novej R.S. 19 pre CRASH.net. „Stále však môžete hovoriť o nejakých nedostatkoch, ak ste úplne spokojný, znamená to, že ste šli pod možnosti auta.“

„Barcelona je veľmi náročná trať na pneumatiky, najmä na ľavú prednú. Ich životnosť musíte distribuovať na celú dĺžku stintu. Myslím, že to je najviac limitujúci faktor. Väčší, než celkové vyváženie auta. Samozrejme, rozličné autá sú na tom s pneumatikami odlišne. Z auta mám však dobrý pocit, či už s väčším alebo menším množstvom paliva nebol dôvod na žiadne obavy,“ povedal optimisticky Hülkenberg.

Po Jolyonovi Palmerovi a Carlosovi Sainzovi bude mať Hulk už tretieho tímového kolegu za tri roky. Objektívne treba povedať, že Daniel Ricciardo bude zrejme najsilnejším jazdcom, akého počas anabázy v Renaulte dostal. Prvé dojmy zo vzájomnej spolupráce sú však pozitívne.

„Myslím, že máme rovnaký pohľad, rovnaké dojmy z auta. Pre tím môže byť niekedy metúce, keď jeden pilot hovorí jedno, druhý zas niečo úplne iné. V tomto smere to vyzerá, že sme na rovnakej vlne,“ hovorí Hülkenberg.

A čo ciele pre sezónu 2019? Daniel Ricciardo tvrdí, že neexistuje žiadny dôkaz, ktorý by podporil tvrdenie, že Renault bude naďalej členom stredu poľa. Hülkenberg sa na druhú stranu na najlepších nechce príliš koncentrovať.

„Myslím, že si všetci uvedomujeme tvrdú konkurenciu okolo nás. Je zaujímavé sledovať, ako ľudia každý rok hovoria o tom, že stred poľa je vyrovnanejší, než kedykoľvek predtým. Také to však bolo vždy. Strávil som v strede poľa celú svoju kariéru, takže viem, o čom hovorím,“ pripomína Hulk.

„Potrebujeme sa ubezpečiť, že náš vývoj bude taký, ako sa od továrenského tímu očakáva. Samozrejme, že Alfa Romeo, Haas, Racing Point vyzerajú byť silní súperi. Vlani sme ich ale dokázali poraziť, čo však neznamená, že je prirodzené byť pred nimi,“ uzavrel Hülkenberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac