spravy.sk spravy.sk

Gasly: Mojim cieľom je rásť ako jazdec
zdroj: Red Bull Racing

Gasly: Mojim cieľom je rásť ako jazdec

Mladý francúzsky pilot Pierre Gasly má na konte ešte len 26 veľkých cien. Napriek tomu bude v sezóne jazdiť za tím „veľkej trojky“. Samotní bossovia Red Bullu priznali, že toto v pláne nebolo.

Nečakané skutočnosti v podobe odchodu Daniela Ricciarda však prinútili tím siahnuť do sesterského Toro Rosso, odkiaľ vytiahli do hlavného tímu talentovaného Francúza. Ten sa v minulej sezóne predviedol veľmi dobre. Navyše má skúsenosti s motormi Honda, ktoré vlani poháňali jeho auto. Avšak stále sa jedná o málo skúseného jazdca. Aj šéf tímu Christian Horner priznal, že Gaslyho presun do Red Bullu prišiel zrejme priskoro. Prinesie to na plecia francúzskeho mladíka ďalší tlak?

„To si nemyslím,“ povedal Gasly pre Grandprix.com „Objektívne je toto môj druhý rok vo Formule 1. Rozvíjate sa rok po roku. Skúsenosti sú to, čo vás robí silnejším.“

„Je to však aj o rýchlosti, chápaní auta, prispôsobení jazdeckého štýlu, keď je to potrebné alebo práci s inžiniermi,“vymenúva Gasly najdôležitejšie faktory. „Pokúsim sa učiť tak rýchlo, ako to len bude možné.“

Nezačal však úplne optimálne. Počas barcelonských testov síce ukázal, že rýchlosť určite má. Celkový dojem však pokazili hneď dve nehody, ktoré znamenali prerušenie testovacieho programu Red Bullu. Napriek tomu však Gasly verí, že jeho súčasná pozícia je preňho tá pravá.

„Som optimistický človek. Mojim cieľom je rásť ako jazdec. Ako som povedal, je to ešte len môj druhý rok a mám sa ešte čo učiť. No verím, že tu som na tom správnom mieste,“ povedal 23-ročný Francúz.

„Red Bull sa už zaradil medzi šampiónov, Max Verstappen je jeden z najtalentovanejších jazdcov. Je to vzrušujúci pocit byť tu a tímu odovzdám maximum,“ dodal Gasly.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac