spravy.sk spravy.sk

Verstappen pred prvou jazdou s Hondou takmer ani nespal
zdroj: Red Bull Racing

Verstappen pred prvou jazdou s Hondou takmer ani nespal

Max Verstappen prezradil, že pred prvou skúsenosťou s motorom Honda takmer ani nespal. Podľa vlastných slov taký vzrušený nebol už poriadne dlho a nevedel sa dočkať.

"Pred filmovacím dňom v Silverstone som bol veľmi vzrušený," povedal Verstappen pre Autosport. "Veľmi som túžil vyjsť na trať a cítiť, ako sa bude motor správať. Noc predtým som takmer ani nespal. Veľmi dávno som nebol takýto vzrušený."

Poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko už povedal, že jeho tím absolvoval svoju vôbec najlepšiu testovaciu prípravu. Jedinou škvrnou boli havárie Pierra Gaslyho, pričom tá druhá tímu vzala v zásade celý deň.

Verstappen bol však celkovo šťastný a opakoval svoje slová o vzrušení: "Som omnoho vzrušenejší ako doposiaľ. Púšťame sa do nového projektu s Hondou a pokúšame sa pochopiť všetko, čo je veľmi dôležité."

"Testy sú tu práve na to, aby sme sa na začiatok sezóny pripravili čo najlepšie. Keď sa totiž ročník začne, tak už nebudeme mať veľa času na to, aby sme veci prispôsobovali a upravovali."

Holandský mladík je rád, že Red Bull ukončil spoluprácu s Renaultom. V progres tejto spoločnosti po rokoch, ktoré mu vytúžený titul nepriniesli, už neveril. Honda naopak do všetkého investuje viac zdrojov a zdá sa, že je na správnej ceste.

"Je to celkom nový začiatok a všetci sa tešíme na otvorenie spolupráce a dosiahnutie skvelých výsledkov," hovoril ďalej Max Verstappen. "V tíme cítiť veľmi pozitívne vibrácie a možno je fajn, že tu máme takúto čerstvú motiváciu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac