spravy.sk spravy.sk

Vettel: Myšlienky na koniec ešte nemám
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Myšlienky na koniec ešte nemám

Sebastian Vettel začal svoju kariéru vo veľkom štýle. V roku 2008 vyhral svoje prvé preteky so Scuderiou Toro Rosso, čo bolo obrovské prekvapenie, aby následne s Red Bullom začal prehovárať do boja o titul. V sezónach 2010 až 2013 mu to aj vyšlo, ale potom prišiel určitý útlm.

Teraz ho čaká už piaty rok vo Ferrari, ale na titul s červenými zatiaľ nesiahol. "Tie roky človek ani neráta," povedal Vettel pre Sport Bild. "Maximálne sa tak sám seba pýta, prečo to trvá tak dlho. Každý rok prináša svoje vlastné výzvy. Trend je však v poriadku: v posledných rokoch sme už k Mercedesu boli omnoho bližšie."

"Avšak platí aj to, že napokon sme skončili len druhí. Práve podľa toho nás súdia a v tomto smere treba vedieť žiť aj s kritikou. Platí, že víťazom je len jeden. Ten, kto skončí druhý, je len prvý štatista. Nie vždy je to fér, ale Formula 1, to nie sú detské narodeniny."

Vettel následne zdôraznil, že v posledných rokoch ani raz nechcel hodiť uterák do ringu. "To by totiž znamenalo všetko odhodiť a vzdať sa. Nie, pretože mojim cieľom a snom je byť s Ferrari majstrom sveta. Motivuje ma aj to, že Ferrari je najväčšia značka vo Formule 1. Ak by som s Ferrari získal titul, bolo by to maximum."

Sebastian Vettel
Scuderia Ferrari

Vettel bude mať onedlho 32 rokov, má rodinu a v F1 toho dosiahol veľa. Neuvažoval už o konci kariéry? "Podľa mňa je celkom jasné, že už nie som žiadny nováčik v prvej fáze svojej kariéry. Ale keď si tak zaspomínam, Michael bol v okamihu získania prvého titulu s Ferrari ešte o niečo starší, ako som ja teraz."

"A Lewis Hamilton má o dva roky viac. Myšlienky na koniec ešte nemám. Práve naopak: robím všetko pre to, aby som si splnil svoj sen, ktorým je získať titul s Ferrari. A čo sa týka mojej rodiny, tak tá ma podporuje a nestojí mi v ceste."

Zdolanie Hamiltona nebude jednoduché, ale nie nemožné. "V posledných rokoch sme ukázali náš potenciál, ale ešte sme neboli dosť dobrí ani po stránke šasi a ani po stránke motora. Poznáme oblasti, na ktorých potrebujeme pracovať a ak sa nám ich podarí odstrániť, tak budem dobre naladený," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac