spravy.sk spravy.sk

Steiner: Ak po Kevinovi siahne veľký tím, podporíme ho
zdroj: TASR/AP

Steiner: Ak po Kevinovi siahne veľký tím, podporíme ho

Americký tím Haas ako jeden z mála vstupuje do sezóny 2019 s rovnakou jazdeckou dvojicou, ako vlani. Z dvojice Romain Grosjean – Kevin Magnussen však viac zažiaril druhý menovaný. Miestami jazdil tak dobre, že sa objavili hlasy, či by si nezaslúžil miesto v lepšom tíme.

Dánsky pilot patril k juniorským hviezdam. Svoju prvú sezónu vo Formule 1 strávil v mocnom McLarene. Zažil premiéru snov, keď hneď vo svojej prvej veľkej cene vystúpil na pódium. Odvtedy nastúpil do ďalších osemdesiatich veľkých cien, bez podobného úspechu.

„Už samého seba nevidím, ako mladého jazdca na vzostupe,“ povedal prednedávnom 26-ročný Dán. „Pozrite sa na pilotov ako Hülkenberg, veľké talenty, ktoré nikdy nedostali šancu na pódium. Teraz som v tejto skupine aj ja.“

Podľa jeho šéfa, Günthera Steinera sa však Magnussen nevzdá myšlienok na víťazstvá, ani snov o zisku titulu. Preto ho nabáda, aby nikdy neprestal veriť.

„Môžu sa mu podariť dve fantastické sezóny. Pritom stále nevieme, čo nás čaká v roku 2021,“ povedal Steiner dánskemu denníku BT, ktorého cituje stránka Grandprix.com. „Možno sa objaví nejaký veľký tím, a keď sa tak stane, budeme prví, kto ho podporí. Vždy sme mu verili a budeme hrdí, ak sa jedného dňa stane majstrom sveta. Alebo ešte lepšie, ak by nové pravidlá umožnili, že raz vyhrá preteky v Haase."

Ocenil pritom Magnussenov jazdecký i osobnostný vývoj v poslednom období. „Mentálne vyzrel. Prvé dva roky vo Formule 1 preňho boli náročné, pretože nemal žiadnu stabilitu, u nás ju však našiel. Verí nám, a preto prestal premýšľať o tom, aké riziká na seba preberá alebo čo môže pokaziť.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac