spravy.sk spravy.sk

Bottas si myslí, že predbiehaniu pomôže skôr nové DRS ako predné krídlo
zdroj: Mercedes

Bottas si myslí, že predbiehaniu pomôže skôr nové DRS ako predné krídlo

Formula 1 vykonala pred touto sezónou niekoľko zmien, ktoré by mali napomôcť predbiehaniu. Jednak sú pozmenené predné krídla, ktoré majú napomôcť tomu, aby autá tak výrazne nedoplácali na turbulencie vyvolané predchádzajúcim strojom a dokázali sa naň nalepiť. Jednak však máme aj väčšie zadné krídlo, čo zosilní efekt DRS.

Bude predbiehanie skutočne jednoduchšie? "Ja som niekoho iného nasledoval len možno počas jedného kola," odvetil Valtteri Bottas, ktorého slová priniesla stránka RaceFans. "Nuž a nasledoval som len jedno auto, nie viacero monopostov."

"Cítil som, že to bolo o niečo lepšie a nasledovanie bolo jednoduchšie. Aj tak som však pociťoval stratu prítlaku, pretože tieto autá majú veľké množstvo prítlaku. Je jedno, čo spravíme, ale keď sa dostaneme do turbulentného vzduchu, tak prítlak stratíme. A to aj napriek tomu, že predné krídlo je jednoduchšie."

"Ale cítim, že je to o niečo lepšie. Auto sa správalo o niečo konzistentnejšie. Aj pri nasledovaní iného auta bolo predpovedateľné. Podľa mňa je to dobré," skonštatoval Fín. "Väčší vplyv však asi bude mať DRS a to, že autá na rovinkách produkujú silnejší odpor: za sebou tak vytvoria väčšiu vzduchovú clonu. Určite sa uberáme správnym smerom. Ak budeme mať rýchlosť, bude predbiehanie jednoduchšie."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac