spravy.sk spravy.sk

Verstappen: Nikdy som nebol Mad Max
zdroj: Pirelli Motorsport

Verstappen: Nikdy som nebol Mad Max

Max Verstappen má len 21 rokov, ale už ho čaká piata sezóna. Po odchode Daniela Ricciarda z neho bude nový líder Red Bullu, ktorému bude sekundovať Pierre Gasly.

Na scéne máme aj mladších pretekárov ako Verstappen, veď George Russell, Lance Stroll či Lando Norris majú ešte menej rokov. "Ja sa za mladíka už ani nemôžem považovať, pretože mám za sebou štyri sezóny," povedal Holanďan pre agentúru Reuters.

"Toto bude moja piata sezóna a už sa nemám na čo vyhovárať. Už musím pôsobiť vyzreto. Nikdy som však nebol Mad Max (Šialený Max, pozn. red.). Bol som len Max, ktorý sa pre tím snažil vybojovať najlepší možný výsledok."

V minulom roku Verstappen viackrát ukázal búrlivú povahu. V Kanade povedal, že po nekonečnom opakovaní rovnakých otázok asi bude musieť dať niekomu hlavičku, nuž a v Mexiku po pretekoch zaútočil na Estebana Ocona.

"Ako jazdec budem vždy rovnaký. Vždy chcem vybojovať najlepší možný výsledok - nie som tu preto, aby som skončil len druhý alebo tretí. Som víťazný typ, chcem vyhrať všetky preteky a vždy si za tým pôjdem."

"Keď bojujete o titul, tak vám niekedy môže stačiť aj druhé miesto, jasne. Ja som zatiaľ v takejto pozícii nebol, takže vždy, keď budem mať šancu na víťazstvo, tak si za tým pôjdem," zdôraznil syn bývalého pretekára F1 Josa Verstappena.

Max vzápätí prezradil, že v športe chce ostať ešte poriadne dlho: "Mojim cieľom je byť tu minimálne pätnásť ďalších rokov. Ak ich dám ešte jedenásť, budem mať 32. Možno budem môcť jazdiť do 36 alebo 37 rokov, možno do štyridsiatky. Pôjde aj o to, ako dlho mi to bude chutiť. Možno aj 42."

Šéf Red Bullu Christian Horner nedávno vyzdvihol Verstappenovu pozornosť k detailom, pričom v tomto smere je vraj ako Sebastian Vettel.

"Myslím si, že som sa to naučil už v motokárach počas spolupráce s otcom," vysvetlil Max Verstappen. "Pozornosť venovaná detailom bola veľmi dôležitá, pretože v motokárach boli rozdiely ešte menšie. Nech sa podarilo nájsť čokoľvek, mohlo to pomôcť k víťazstvu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac