spravy.sk spravy.sk

Russell začínal ako sprievod brata Benjyho, osedlal už sedem monopostov F1
zdroj: Rokit Williams Racing

Russell začínal ako sprievod brata Benjyho, osedlal už sedem monopostov F1

Do Formuly 1 v tomto roku vstúpi celá ekipa britského pretekárskeho talentu. Alex Albon bude jazdiť s thajskou licenciou, ale de facto je to Angličan, nuž a k nemu treba prirátať Landa Norrisa s Georgom Russellom. Okrem nich je z ostrovov aj päťnásobný šampión Lewis Hamilton.

Russell si v aktuálnom rozhovore zaspomínal na svoje začiatky. K motoršportu sa dostal vďaka staršiemu bratovi Benjymu, ktorý bol dokonca svetovým motokárovým šampiónom.

"Rodičia ho podporovali a cestovali s ním. Keď som bol dieťa, tak som sa v zásade pripojil," povedal 21-ročný pretekár Williamsu pre agentúru Reuters. "Keď som mal tak tri alebo štyri roky, mal som malý traktor a pedáloval som s ním po motokárových okruhoch. Vzadu som mal nádrž a pre tímy som zvykol zbierať vodu, aby si naplnili svoje chladiace systémy. Krok k motokáram bol pre mňa potom veľmi prirodzený. Motoršport bol v zásade všetkým, čo som kedy vedel robiť."

Russell má za sebou už dostatok skúsenosti a so štvoricou tímov otestoval celkovo sedem rôznych monopostov. "Tri rôzne Mercedesy, dve Force Indie, jeden Williams a jeden McLaren. Takže som jazdil so siedmimi autami F1," usmial sa. "Vyzerá to až nereálne. Ešte aj teraz, keď to poviem, tak mi je ťažké uveriť tomu. Pomyslíte si, že je to značné privilégium. Moja kariéra sa ešte len začína a toto je vzhľadom na to úžasný úspech."

Russell je zástupcom novej generácie, ku ktorej môžeme okrem spomínaných Norrisa a Albona zarátať aj Charlesa Leclerca, Maxa Verstappena, Lanca Strolla, Antonia Giovinazziho a napríklad aj Estebana Ocona, ktorý čaká na ďalšiu šancu.

"Dobre spolu vychádzame," skonštatoval George Russell narážajúc na Norrisa a Albona. "Často si píšeme a preberáme všetky tie normálne veci. Na trati sme pritom boli spoločne aj s Charlesom, Maxom, Estebanom. Vyrástli sme v zásade spolu, boli sme celkom dobrí kamaráti a rozumieme si. Dúfajme, že sme ďalšou generáciou, ktorá bude v F1 počas ďalších desiatich až pätnástich rokov."

Problém však môže spôsobiť skutočnosť, že Russell bude v najslabšom tíme štartového poľa, vo Williamse. "Ktovie, ako to dopadne. Môžem len dúfať, že to bude podľa možností najlepšie. Mám dobrý pocit. Moje vnútro mi hovorí, že nás čaká niečo dobré. Možno nie v prvých pretekoch, možno ani v šiestych a možno vôbec nie v tejto sezóne. Tímu však verím," dodal George Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac