spravy.sk spravy.sk

Marko o Gaslyho haváriách: Niečo takéto si už nemôže dovoliť
zdroj: Red Bull Racing

Marko o Gaslyho haváriách: Niečo takéto si už nemôže dovoliť

Poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko je po zimných testoch spokojný. Už viackrát povedal, že to bola najlepšia príprava od začiatku hybridnej éry a svoje slová znova zopakoval. Na sezónu sa preto veľmi teší.

"Až na dve havárie to bolo bezchybné, ale hlavne tá druhá nám uškodila. Niečo takéto si už nemôže dovoliť," povedal Marko o Pierrovi Gaslym pre Kronen Zeitung. Následne zdôraznil, že do pozície tímovej dvojky ho preto neodsúdi: "Naďalej budeme fungovať bez tímovej réžie, ale počas testov sme videli, že Gasly ešte nie je na Verstappenovej úrovni. Avšak ani sme to nečakali."

Rakúšan zopakoval aj svoje slová o aktuálnom pomere síl: "Odhadujeme, že sme o dve alebo tri desatiny za Ferrari, ale o dve desatiny pred Mercedesom. Ale to je len hrubý odhad. Určite sme však presvedčení o tom, že vďaka vlastnej sile budeme mať na víťazstvá."

Po stránke majstrovského boja to Marko vidí na trojicu "Vettel, Hamilton a Verstappen". Pár slov pritom padlo aj o motorovej stránke, pričom s Hondou je zatiaľ v Red Bulle spokojnosť. "Honda má potenciál, myšlienky i silu na to, aby v silnom vývoji pokračovala aj počas sezóny. Hlavne ich spoľahlivosť je už viac ako úchvatná."

"Z nášho pohľadu je na celkom novej úrovni aj to, koľko máme k dispozícii náhradných súčiastok. Úplne inak sme fungovali aj po stránke vývoja šasi: predtým sme niečo dostali k dispozícii (od Renaultu, pozn. red.) a nejako sme sa museli zariadiť. Teraz sme boli do všetkého zapojení, prinášali sme vlastné myšlienky a spolu s Hondou sme vytvorili optimum pre šasi a motor."

Jednou z horúcich tém je aj politická otázka Brexitu. Red Bull má svoje sídlo v anglickom Milton Keynes. "Nebude to také horúce, ako to vyzerá. Veď krajina predsa musí žiť aj ďalej. Tu a tam sa možno objaví nejaká nepríjemnosť týkajúca sa dodávok, ale nič zásadné," zamyslel sa Helmut Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac