spravy.sk spravy.sk

Bottas mohol konečne normálne jesť, vyhli sa mu choroby
zdroj: Mercedes

Bottas mohol konečne normálne jesť, vyhli sa mu choroby

Formula 1 zavádza počnúc blížiacou sa sezónou nové pravidlo. Každý jazdec bude musieť mať spolu so svojim sedadlom 80 kilogramov, takže nebudeme svedkami nutnosti nadmerne chudnúť.

Doposiaľ sa jazdci snažili váhovo dostať čo najnižšie, aby neprekračovali povinnú minimálnu váhu auta spolu s jazdcom, ale získavali tak aj inú výhodu: čím ľahší boli, tým viac závaží mohli rozmiestniť na výhodnejšie miesta. Teraz bude tých 80 kilogramov pre všetkých pretekárov na rovnakom mieste.

"Počas zimy som mohol normálne jesť a bolo to fajn, pribral som jedno či dve kilá," povedal Valtteri Bottas, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Myslím si, že sa približujem k svojej prirodzenej váhe a cítim sa veľmi dobre. Táto novinka v pravidlách je podľa mňa veľmi dobrá a život uľahčuje hlavne vyšším pretekárom."

"Mnohí piloti museli byť dlhodobo pod svojou prirodzenou váhou, pričom potom je veľmi ľahké ochorieť. V posledných šiestich rokoch som mal počas každej zimy dosť dlhé obdobie, keď som bol chorý. Toto je prvá zima po mnohých rokoch, keď som nemal chrípku a ani žiadnu chorobu."

"Zmenilo sa práve to, že môžem viac jesť. Viem sa postarať o to, že keď si zatrénujem, dostanem následne aj všetky živiny a viem dobre regenerovať. Cítim sa dobre," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac