spravy.sk spravy.sk

Podľa Brawna vo Ferrari zavládol pokoj, tím má dobré šance na titul
zdroj: Pirelli Motorsport

Podľa Brawna vo Ferrari zavládol pokoj, tím má dobré šance na titul

Šéf Formuly 1 zaoberajúci sa športovou oblasťou, Ross Brawn, je presvedčený o tom, že Ferrari v tomto roku môže získať titul. Počas testov videl, že stajňa je vo veľmi dobrej forme a Mercedes bude mať čo robiť, aby si svoje trofeje uhájil.

"Ferrari vyzeralo už od začiatku skutočne dobre, ale mali aj niekoľko problémov so spoľahlivosťou, ktoré potrebujú dostať pod kontrolu," povedal Ross Brawn na štvrtkovom stretnutí s novinármi.

"Mercedes sa zdal byť trochu rozhodený, ale oni to napravia. Je to veľmi silný tím s niekoľkými mimoriadne inteligentnými ľuďmi. Prídu na to, čo potrebujú spraviť."

Brawn bol v rokoch 1996 až 2006 technickým riaditeľom Ferrari a prispel k dominancii, ktorou sa Scuderia v tom čase preslávila. V rokoch 2010 až 2013 potom budoval základy Mercedesu a napokon z toho bola ešte výraznejšia dominancia.

V ďalších slovách týkajúcich sa Ferrari reagoval aj na výmenu šéfa Maurizia Arrivabeneho, ktorého nahradil Mattia Binotto. "Počas testov som bol v ich garáži a videl som tam príjemnú a pokojnú atmosféru, konštruktívnu spoluprácu."

"Mattiu Binotta poznám veľmi dobre, prinesie veľmi pragmatický prístup. Podobne ako ja, aj on je inžinier, takže veci uvidí určitým spôsobom. Podobne, ako my všetci, aj on vie byť emotívny, ale je veľmi správne nastavený. Myslím si, že v tejto sezóne uvidíme okolo Ferrari nový pokoj."

"Sebastian Vettel má všetky schopnosti na to, aby získal majstrovský titul," zdôraznil Ross Brawn. "Pri pokoji, ktorý v tíme teraz podľa mňa zavládol a pri zohľadnení toho, že auto vyzerá dobre, si myslím, že v tomto roku majú dobré šance."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac