spravy.sk spravy.sk

Brawn si nemyslí, že Leclerc už má na Vettela
zdroj: Scuderia Ferrari

Brawn si nemyslí, že Leclerc už má na Vettela

Scuderia Ferrari sa po minulom roku rozlúčila s Kimim Räikkönenom, na ktorého miesto prišiel Charles Leclerc. Časť fanúšikovskej obce je presvedčená o tom, že dokáže potrápiť Sebastiana Vettela a možno ho aj zdolať. Červení sú však odhodlaní hrať na skúsenejšieho nemeckého pretekára.

Je možné, že Leclerc Vettela zdolá? "Úprimne poviem, bol by som prekvapený. Sebastian je veľmi dobrý," odpovedal športový šéf F1 Ross Brawn, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Ak ho trochu rozhodí, tak to tím podľa mňa bude musieť manažovať. Nie, že ho Charles nevyhnutne zdolá, ale že ho môže rozhodiť."

Na scéne budeme mať viacero zaujímavých mladíkov. Max Verstappen vstúpi do svojej piatej sezóny, ale má len 21 rokov, pričom k nemu treba prirátať Georga Russella, Landa Norrisa, Lanca Strolla, Alexa Albona i Charlesa Leclerca.

"Myslím si, že on (Leclerc, pozn. red.) je v tomto smere číslom 1," reagoval Brawn na neskôr spomínané kvinteto jazdcov a na toho, na ktorého si treba v tomto roku dávať pozor. "Hovoril som s niektorými ľuďmi z Ferrari, ktorých poznám, a boli uchvátení jeho prístupom a postojom. Podľa mňa je ozaj výnimočný."

Angličan vo Ferrari okrem toho spozoroval celkovú zmenu atmosféry, ktorá by stajni mohla pomôcť. "Tím bol v minulom roku trochu rozhodený, Sergio (Marchionne) zomrel a zjavne tam mali rozbroje medzi Mauriziom (Arrivabenem) a Mattiom (Binottom). Nefungovalo to hladko, takže tam nemali ideálne prostredie."

"Aj keď mali dobré auto a miestami boli ozaj silní, tak na to, aby zdolali Lewisa Hamiltona a Mercedes, musia mať pod kontrolou úplne všetko. Osobne však mám pocit, že tento rok pre nich bude silnejší," dodal Ross Brawn.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac