spravy.sk spravy.sk

Verstappen porovnáva Renault a Hondu: Úplne odlišný svet
zdroj: Pirelli Motorsport

Verstappen porovnáva Renault a Hondu: Úplne odlišný svet

Max Verstappen už viackrát povedal, že s pohonnou jednotkou Honda je viac ako spokojný. Teraz svoje slová s radosťou zopakoval a nevie sa dočkať začiatku sezóny.

"Všetko, čo sľúbili, sme aj dostali. Mám z toho veľkú radosť," povedal Verstappen v rozhovore pre Autosport. "Bolo to iné, ako v posledných rokoch. Sú veľmi otvorení a úprimní. To, čo spravia, aj dodržia. Takto je to fér."

Holanďan potvrdil, že rozdiel medzi Hondou a Renaultom pocítil okamžite. Z hľadiska toho, ako motor funguje, ako pridávame plyn, ako radíme nahor či nadol, je to celkom iný motor. Úplne odlišný svet."

V minulom roku bol Verstappen s Renaultom nespokojný. Po stránke výkonu to síce nebolo úplne najhoršie a tím vyhral niekoľko veľkých cien, ale problém bol hlavne so spoľahlivosťou. Honda by to teoreticky mohla predčiť.

"Jazdné vlastnosti sú zatiaľ veľmi dobré, motor fungoval mimoriadne hladko. Mám skúsenosti s Renaultom a teraz s týmto motorom - z oboch sa pokúšam vziať si tie pozitíva, pretože nie všetko bolo doposiaľ negatívne. Niečo som sa vďaka tomu dozvedel a delím sa o názory."

Jeden z problémov, ktoré Red Bull mal, bol nedostatok času strávený na dynamometri. Tím využíval iné palivo, ako továrenské zoskupenie Renaultu, takže čas na dynamometri bolo potrebné deliť.

S Hondou je to úplne iné. "Na dynamometri sú omnoho častejšie, ako sme boli zvyknutí. Toto sú pozitívne pokroky. V zásade nemáme žiadne limity či obmedzenia. Robia všetko pre to, aby sa pokúsili vyhrať. Dúfajme, že by to mohlo vyjsť už v tejto sezóne," dodal Max Verstappen.

Max Verstappen v sobotu v Tokiu

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac