spravy.sk spravy.sk

Ericsson si vydýchol, konečne nemusí nezdravo chudnúť
zdroj: Twitter/Marcus Ericsson

Ericsson si vydýchol, konečne nemusí nezdravo chudnúť

Marcus Ericsson má za sebou prvý víkend v sérii IndyCar. V tréningu patril medzi najlepších, v kvalifikácii bol až osemnásty a preteky nedokončil, aj keď podľa vlastných slov mohol skončiť medzi najlepšou osmičkou.

Keď si zaspomína na pôsobenie v F1, tak mu na um okamžite príde jedna vec, ktorá mu vôbec nechýba: nútené chudnutie. Roky sa v tomto smere natrápil a až teraz, po jeho odchode, prišlo k úprave pravidla. Jazdec musí spolu so sedačkou vážiť minimálne 80 kilogramov, takže problém je do veľkej miery minulosťou.

"To, čo sme spolu s mnohými kolegami roky pripomínali, sa teraz vyriešilo. Radšej neskoro ako nikdy," skonštatoval Ericsson, ktorého slová s odvolaním sa na "Expressen" cituje nemecká verzia Motorsport.com. "Ale klasika: Stalo sa tak teraz, keď som už preč."

V IndyCar Švéd tento problém nemá: "Opäť poriadne jem a aktuálne mám 75 kilogramov. Vo Formule 1 mi neprestajne hovorili, že by som mal byť ľahší. Bolo to nezdravé a neférové. Mám 180 centimetrov a bol som na 68 kilogramoch. Určite to nebolo zdravé."

"Moja výška bola pre mňa vždy hendikepom. Každý kilogram navyše ma na trati pripravoval o čas. Preto som sa vždy pokúšal byť o niečo ľahší. Musel som si dávať veľký pozor na to, čo jem, ale súčasne som musel tvrdo trénovať," dodal Marcus Ericsson.

V blížiacej sa sezóne by mal byť najvyšší Alex Albon, ktorý meria 186 centimetrov, George Russell má 185 a Nico Hülkenberg 184. Tejto trojici nové pravidlá určite pomôžu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marcus Ericsson

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac