spravy.sk spravy.sk

Steiner sa o Magnussenovi dozvedel od Montoyu
zdroj: TASR/AP

Steiner sa o Magnussenovi dozvedel od Montoyu

Kevin Magnussen začal svoje pôsobenie vo Formule 1 v roku 2014 v McLarene a hneď pri prvom vystúpení vybojoval pódium. V tíme sa napokon neuplatnil a neskôr to skúšal v Renaulte, ale aj tam ostal len jeden rok.

Nakoniec sa mu podarilo dostať do Haasu a ako sa ukázalo, bol za tým zaujímavý príbeh. Šéfa stajne Günthera Steinera na jeho kvality upozornil bývalý pretekár Juan Pablo Montoya.

"Jedného dňa sme s Juanom Pablom boli v Mexiku a opýtal sa ma jednu vec: 'Pozrel si si Kevina Magnussena? Je veľmi dobrý'," zaspomínal si Steiner, ktorého slová s odvolaním sa na dánsky denník BT cituje stránka grandprix.com. "Poznal som jeho otca. Keď som sa potom s Kevinom stretol, opýtal sa ma na to, kde som o ňom počul... následne mi povedal, že Montoyu v zásade vôbec nepozná."

V spomínanom rozhovore sa riešil aj nový seriál z dielne Netflixu, ktorý spravil zo Steinera hviezdu. Viackrát ho počuť nadávať a ukázal sa ako mimoriadne tvrdý šéf. Raz dokonca povedal, že Romaina Grosjeana k spoločnému tímovému obedu neprizval preto, lebo si to asi nezaslúži. Bolo to v období jeho častých havárií.

Podobne priamy však bol aj k Magnussenovi. "To, čo si myslím, som mu povedal aj vtedy, keď to nechcel počuť. Aj o tom je život. Keď som nespokojný, tak to poviem, ale aj keď chcú niečo povedať oni, tak môžu," dodal Günther Steiner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac