spravy.sk spravy.sk

Wolff: Sezóna nie je len o tom, kto je najrýchlejší na začiatku...
zdroj: Mercedes

Wolff: Sezóna nie je len o tom, kto je najrýchlejší na začiatku...

Počas víkendu sa v Austrálii začne nová sezóna Formuly 1. V posledných piatich ročníkoch vybojoval oba tituly Mercedes, takže túto stajňu musíme pasovať do roly favorita aj tentoraz. Ale pozor: v testoch sa o niečo lepšie ukazovalo Ferrari a mimoriadne silný je zdanlivo aj Red Bull.

"Konečne je tu opäť čas na pretekársky šport," uviedol šéf Mercedesu Toto Wolff v tímovom preview pred VC Austrálie. "Každý v Brackley a v Brixworthe nalial do tohto nového auta veľké množstvo úsilia a zaangažovanosti. Nevieme sa dočkať toho, ako ho konečne uvidíme súťažiť na trati v Melbourne."

"V minulom roku sme museli odviesť absolútne všetko pre to, aby sme skončili na čele. A podľa toho, čo sme sa zatiaľ dozvedeli, to v tomto roku bude ešte ťažšie. Poženie nás to až na naše limity, čo je pre každého jedného z nás mimoriadne vzrušujúce."

Do platnosti vstúpia upravené aerodynamické pravidlá a Pirelli vyrobilo aj nové pneumatikové zmesi. Bude sa teda čomu prispôsobovať.

"Súdiac podľa výkonov v Barcelone to vyzerá tak, že v Melbourne nás čaká poriadny boj," pokračoval Wolff. "Ale sezóna F1 nie je len o tom, kto je najrýchlejší na začiatku. Pod novými pravidlami, ktoré tu v tomto roku máme, je to aj o schopnosti najlepšie sa prispôsobiť novým pravidlám, novým pneumatikám i všetkým výzvam, ktoré budeme musieť zvládnuť."

"Ten tím, ktorý sa dokáže najlepšie prispôsobovať a ktorý bude najagilnejší, z toho vyjde najlepšie. V minulosti sme už ukázali, že sme rýchli a flexibilní, pričom sa dokážeme vyrovnať so všetkým, čo je na nás hodené. Sme pripravení bojovať a tešíme sa na šialenú horskú dráhu novej sezóny," zdôraznil Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac